Büyük sevdalara vurgunum ben. İçinde aşk kadar şiddetli acı olan; kendinden üstün, kendinden büyük yüreklerin yaşadığı sevdalara vurgunum.


Büyük Sevdalara Vurgunum…
Kalbimin bir yanı katran kara eskinin hükmünü giymiş, bir yanı geleceğe bakar tozpembe. Büyük sevdaların hayali tüccarıyım ben. Gitmediğim, gezmediğim ülke kalmadı düşlerimde. Her şehirde başka bir aşka vuruldum.

Kim bilir kaç kere geldi bu gönlüm dünyaya, kim bilir kaç kere böyle büyük aşklarla örselendi. Düş bahçelerinin avare kızıydım belki, belki sadece vurgun yemiştim aşkın okyanusunda.

Büyük, çok büyük sevdalara takılı benim gözüm. O yüzden küçük aşklarla zaman kaybedemem. Yüreksizlerle, ümitsizlerle, küskünlerle uğraşamam. Hedefim belli, yolum belli, sadece büyük aşklara pervaneyim.

Büyük aşklara büyük yürekler gerekir. İçinde onur, cesaret ve erdem taşıyan gönüllerle yaşanır sevda dediğin. Üç paralık sevişmelerin ardında heba edilmez aşk dediğin; sarsılmış ve küçülmüş insan parçacıklarının oyuncağı olan, aşk değildir!

Ben büyük sevdalara vurgunum. Büyük dalgalar gibi haşmetli ve sarmalayan, okyanus kadar hırçın ve tutkulu, güneş gibi kavurarak yakan, çikolata kadar lezzetli sevdaların peşindeyim.

İşim olmaz kendini ahmakça ortaya salan yüreklerle. Olgunlaşmamış ruhların işidir aşk pazarlığı, kendini hırpalar onlar, bana ne!

Ben lezzetli, büyük sevdaların izindeyim. O yüzden yalnızlığımla barışığım, o yüzden her elini uzatana gidemem. Derdim başka, aklım başka benim. Yüreğimden daha büyük bir kalbe çarpmak peşindeyim.

Büyük sevdalara vurgunum ben. İçinde aşk kadar şiddetli acı olan; kendinden üstün, kendinden büyük yüreklerin yaşadığı sevdalara vurgunum. O yüzden şimdi biraz yalnız ve yorgunum ama asla umutsuz değil…..

Candan Ünal