Aynısını Yapıyorsun!

Bir arkadaşım aşk hayatının kötü gittiğinden şikayet ediyor. Sorunlu erkekleri ona çeken bir mıknatıs taşıdığına inanmaya başladı.

Asıl sorunun kendinde olduğunu anlatmak, elbette uzun bir çaba ve sabır gerektiriyor. Ben de o sabır var mı? Göreceğiz!

Sürekli problemli adamlarla karşılaşıyorsanız, üstünde durulması gereken nokta adamlar değil, siz olmalısınız! Neden bu tarz adamları tercih ettiğinizi bulmadan, yola devam ederseniz, tarih kendini tekrar edecektir.

Seçtiğiniz adamların hepsinde yanılmışsanız, bu sizin kararlarınızda aksayan ve sorun olan bir yerler olduğunu gösterir.

Bu adamların ortak noktalarını bularak işe başlamak, başarılı bir ilk adım olacaktır. Görsel olarak birbirilerine mi benziyorlar? Zihinsel olarak benzer seviyelerdeler mi? Sizde hangi duyguyu ortaya çıkartıyorlar? Onları ilk gördüğünüz anda mı seçiyorsunuz? Zamanla mı birlikte olma kararı alıyorsunuz?Sorunlu erkekleri seçip, onlarda bulunan yanlışları düzeltmeye odaklı olabilir misiniz? Bunu başarmayı neden bu kadar istediğinizi biliyor musunuz? Eğer onlardaki kusurları giderebilirseniz, bu kendinizde gördüğünüz sorunları düzeltmişlik hissi yaratacak!

Sürekli problemli erkeklerle birlikte olmak, asıl problemin sizde olduğunu gösterir. Seçtiğiniz kişiler, mutlaka kendinizle yüzleşemediğiniz ve derinlerde yatan karanlık yönünüzün aynası gibidirler.

Kendinizle olan mutsuzluğunuz, kendinizi sevmemeniz ve beğenmemeniz, sizi seçen değil, seçilen haline getirmiş olabilir. Bu durumda ne bulursanız, onunla idare etmeye razı olmuşsunuzdur. Kendinizle bu derece sorununuz varken, dışarıya mutlu bir enerji gönderebilmeniz mümkün mü? Elbette hayır! Bu durumda sizin enerjinize denk gelecek karşı cinsin de, en az sizin kadar problemli olacağını tahmin etmelisiniz.

İç huzurunuz, özgüveniniz ve özsaygınız dengede durmuyorsa, hayatınızda sadece aşkın değil, pek çok konunun daha yolunda gitmeme olasılığı yüksektir. Sürekli aynı hataları yapıyorsanız, kendinizi değiştirmek yerine suçu karşı tarafa atarak yakanızı kurtardığınızı sanıyorsanız; aşkla karşılaşmanız çok zor olacaktır. Gerçek kişiliğinize ulaşın, kendinizle karşılaşın, huzuru ve dengeyi yakalayın; belki o zaman gerçek aşkla da tanışırsınız.

Candan Ünal