Bugünü kendim için bir şey yapma günü ilan ettim. Temizlik yaptım! Komik geldi değil mi? İnanın değil! O kadar çok düzenlenmeyi ve atılmayı bekleyen eşyam varmış ki; anlatamam!

Hadi Bugün Bir Şey Yapalım!
Benim temizlik anlayışım da bir gariptir zaten. Bir odayı yaparken en az iki kere mola veririm. Sigara ve kahve molaları olmadan, bir odayı tamamen bitirebilmişliğim yoktur. Evde yardımcı yoksa, kendim başlamışsam, muhtemelen iki günden önce bitmez.

Yerleri süpürdüysem, oturup bir kahve yaparım. Sonra bir yazı yazarım, ardından kalkar silme işlemini bitiririm. Hele detaylara gireceksem, kim bilir ne kadar sürecektir işim? Çok hamaratım değil mi?

Ancak bugün karar verdim ve çalışma odamı toparladım. Kutular, defterler, çekmeceler, üst üste duran kağıt yığınları arasında kaybolduğumu gördüm. Aradığım her şeyi bulabiliyorum ama düzenli olunca insana çalışma şevki geliyor.

Yarın da kendim için bir gün yapmayı planladım. Hava nasıl olursa olsun, kahvemi yapıp deniz kenarına ineceğim. Çok yağmur yağacak olursa, kendimi bir çay bahçesine atarım. Yeni bir kitap alacağım ve onu okuyacağım.

Siz de bugün kendinize bir şey hediye edin. Kendiniz için bir şey yapın. Deniz bulamazsanız, göl kenarına, onu da bulamazsanız ormana, o da yoksa bir çocuk parkına gidin. Bir ağaç altı bulun. Bir kitap alın veya bir dilim sevdiğiniz pastadan yiyin. Kendinizi mutlu edecek bir şey yapın. Gülümsediğinizi fark edin.

İşte tam o anda bir dilek tutun. Hep istediğiniz bir şey için dua edin. Kendinizi iyi hissettiğinizde, temennilerin oluşması daha kolay olur.

Aşk isteyin mesela ancak detay vermeyi unutmayın. Sonra arızalı geliyor, kızıyorsunuz!!! Para istemeyin çünkü bu dilekten ortalıkta çok var, genellikle gerçekleşmiyor. Maddi sıkıntılarınızı halletmenizi sağlayacak, düzenli olarak gelir getirecek yeni iş kapıları ve projeler dileyin. Sağlıklı bir yaşam dileyin. Huzur dileyin ama mutlaka sevgi dolu yüreklerle karşılaşmayı dileyin.

Bugün kendiniz için bir şeyler yapın ve lütfen benim gibi temizlik yapmayın. Her yeriniz ağrıyor. Bugünü keyifle geçirin, sihrini bozmayın….

Candan Ünal