Özeleştiri yapar mısınız? ya da birinin saygı ve nezaket kuralları çerçevesinde sizi eleştirmesine olgunluk gösterip söylediği doğruları kabul edip değiştirmeye çalışıp, yanlışları ise aynen onun size yaptığı gibi saygı ve nezaket kuralları çerçevesinde izah eder misiniz?

Ben saygı ve nezaket içeren özeleştirilerin hemen hepsine açığımdır. Kendimdeki olumlu ve olumsuz yönleri iyi görebilen biriyim ya da dışarıdan gösterdiklerinde bakabilen biriyim.

Kafamın uyuştuğu kişiler için; elma şekeri gibiyim, tatlı ve eğlenceli.
Kafamın uyuşmadığı kişiler için; kezzab gibi, sert ve agrasif.

İkiside benim, aslında sonuncusu olmamalıyım biliyorum ama değiştiremiyorum bu yönümü, törpüleyemiyorum. Sizde yapabiliyor musunuz özeleştiri kendinizle?

Son dönemlerde hemen her yerde, kulak misafiri olduğum yan masalarda ya da oturup sohbet ettiğim bayan arkadaşlarım "sevgislizlikten, yalnızlıktan, aldatılmaktan, güvenememekten" söz ediyorlar.

Bir kısmına katılıyorum bunların; seks için türlü oyun oynayabilecek erkek topluluğuna sahip bir ülkede yaşıyoruz fakat; bir kısmına hiç bir şekilde katılmıyorum. Bu ülkede işi gücü, sorumlulukları, sağlam kafası, karakteri ve düzgün bir hayatı olan erkeklerde var.

Nerede arıyorsunuz beyaz atlı prensi?
Ne veriyorsunuz o beyaz atlı prens hayatınız girdiğinde?
Sizi diğerlerinden farklı kılacak ne bulmalı o adam hayat boyu sizinle kalmak için?

Eğer siz şunlara sahipseniz; sizden çok var!

* İlk gece sevişirsem beni kötü kız sanar.
* Ben kadınım ayol, naz yapacağım, kapriste yaparım ne var!
* Neden ona yemek hazırlayım, su getireyim, kahve yapayım. Hizmetçi miyim ben?
* Sevişirken ruhsuz ruhsuz yatarım ben, erkek olan o; o beni kışkırtmalı.
* Buluşacağımızda 20 dk beklettiysem ne var yani?
* Bir kova boyayı yüzüme sürdüm, gece makyajı ile gündüz gezerim; ne olmuş yani? güzelim işte!
* Ben çalışıyorum ve para kazanıyorum; hiç çekemem erkek kahrı vallaha!

Bu ve benzeri tavırlar içerisindeyseniz size "dostane" iki tavsiyem olacak.

Erkek arkadaş aramaktan vazgeçin ya da biran önce gaflet uykunuzdan uyanın!

Hemen hepimizi anneler büyütürler.

En az 20 yıl gibi bir süreyi, aile çatısı altında anne ve babası ile geçiren bir adama; anne şevkati, onun merhameti, onun karşılıksız ve beklentisiz sevgisi, anne fedakarlığı ve anne titizliği ile yaklaşmazsanız, üstüne üstlük; o adama erkek olduğunu hissettirecek her hangi bir meziyetinizde yok ise (iyi sevişmek, iyi yemek yapmak, erkeğine hizmet etmek ve bundan keyif almak, şevkat ve ilgi göstermek) boşa sevgili arıyorsunuz demektir o adam durmaz! Kaçar gider; arkasına bakmayacağına dair bahse girerim!

İtiraf etselerde etmeselerde erkekler; olgun kadınlardan hoşlanırlar. Hayalinizde canlanan şey; 40 yaşında iyi sevişen bir kadın ise; saçma hayellerden vazgeçin yazıya dönün derim.

Olgun kadından kasıt; şevkatli ellere sahip olan, masum ve içten bakışları olan, gülümsediğinde insanın içine ılık bir sıcaklık düşürebilen, erkeğine hizmet etmekten mutlu olan, onun mutluluğu ile kendini mutlu hissedebilen, jest ve süpriz yapmayı bilen, en azından deneyen, ara sıra evin farklı yerlerine onu sevdiğini ya da istediğini anlatan küçük notlar yazan, her zaman sevişme talebini erkekten beklemeyen, yeri geldiğinde seksi ve baştan çıkartıcı bir kadın olmayı becerebilen, ara sıra erkeğini dizine yatırıp sessizce saçları ile oynayıp "iyi ki seninim" demeyi bilen kadınlardan hoşlanır erkekler..

(bunları yapıp erkeğini baştan çıkartamayana, deli divanesi yapamayana ıssız bir adada yaz tatili hediye edeceğim).

En iyi bildiğiniz 10 yanlışı saymak istiyorum sizlere;

* İlk gece sevişirsem beni değersiz sanar. (1 ay sonra sevişirsen değer mi kazanacaksın?)

* Ağırdan almazsam beni hafif sanar. (Ağırlık birimi elindekini kaybetmek için çaba göstermek ne zaman oldu?)

* Makyajsız asla karşısına çıkmamalıyım! (ben sahne değilim, sende assolist)

* Pijamalarımla değil, mini eteğimle ve seksi iç çamaşırlarımla görmeli beni. (bu kadar süsle ananemde güzel olurdu, seni hiç doğal göremeyeceğim sanırım!)

* İlk adım ondan gelmeli, ben gidersem avucuna aldığını zanneder. (kendine güveninin olmaması üzücü, sende diğerleri gibisin desene)

* Ben nazlı ve kaprisli bir kadınım benimle beraber olmak istiyorsa katlanır bunlara. (Umarım 55'ine gelmiş fakat halen bekar biriykende bu cümleyi kurabilirsin)

* Ben güzel bir kadınım daha ne istiyor ki!? (beyin)

* Peşimde bir sürü var, elimi sallasam 50'si! (bence de; davul dengi dengine çalar)

* Çalışıyorum, yalnızda yaşıyorum hiç çekemem kimsenin kahrını ( güvenli sözlerin arkasında yatan güvensizliğini anlıyorum ve senin adına üzülüyorum)

* Güven sorunum var benim senden önceki bana şunları bunları yaptı, aldatıldım ben, herkes yalancı, aşk yok, sevgi yok, senden önce hayatıma sadece 3 kişi girdi, elektrik alamadım, ben hayatına kolay kolay birini alabilen biri değilim.

(bizde bunları hiç dinlemediysek 1 milyon kez dinledik, senden önce senden farklı sözler eden birini tanımış olsaydık; yüksek ihtimalle şuanda deli gibi aşık ya da evli olurduk)

Gramerden hayat ve beraberlik yaşamak; asalak iradenin ürünüdür hanımlar.

Her başlangıçta geçmişi tekerrür ettirirseniz eğer; birikmiş bıkkınlıklar ve bezmişliklerle başlar; karşınızdaki kişiyede bunu empoze edersiniz farkında bile olmadan.

Temiz bir sayfa açıyorsunuz; ama siz aynı siz ve beraberliğe başlarken ilk cümlelerinizin hemen hemen hepsi; geçmişe ait.

Biz bu filmi bir çok kez izlemiştik?

Not: Bence ciddiye alın bu yazıyı, üstteki güvercinler gibi olursunuz yoksa

Fatih B.