Hafta Sonu Kadını!

Ben senin hafta sonu kadının değilim, anladım. Günlerim belli en azından; Pazartesi ve Perşembe!


Eh, bu da bir şeydir, tırnaklayarak ve zorla alınmış bir sevda için! Hep sevmek için direndik, ömür aşkı arayarak geçti.

İlk defa bir ilişkide birbirine raptiyelenmiş iki insan; ya uyumaları gerek duvarları kaldırmak için, ya sarhoş olmaları.

Ben senin içtiğin geceleri bekliyorum, dudaklarından duyguların dökülsün diye. Daha tuhafı artık ben de içiyorum, yani bu aşk biraz anason kokuyor.

Ne garip bilemezsin, saat akşam sekizi vurduğunda gözünü dikmek telefona, aramazsa diye endişelenmek.

Başka bir bedende uyuduğunu bilerek beklemek kendin için; başka bedenlere gitmeden.Ve özlemek, düşünmek, acaba sen de özler misin diye kurmak yüreğini..

Nasılsa sonu olmayacak diye tadını çıkaramamak sevdanın ne tuhaf! Sanki diğerlerinin sonu olmuş gibi, aslında hep son olmuş değil mi?

Vakitsizliğe mi, isteksizliğe mi inanacağını bilmeden, içinde kavrulup durmak ne garip bilemezsin.Hani sen konuşmazsın, yaparsın ya; işte yaptıklarından anladım ki, ben senin hafta sonu kadının değilim.

Kısıtlı zamanlarda, kısılmış dört duvar arasına, bekleyerek, özleyerek ve susarak yaşanacak; üstelik kimse adını söylemeyecek birbirinin.

Onu anladık da! Ya bu hafta sonlarını kısaltalım; ya pazartesiyi perşembeye bağlayalım. Öyle sert durduğuma bakma, sen bu kapıdan her çıktığında, arkandan gözyaşı döken bir kadınım…

Candan Ünal