Burası ihanet Kokuyor…

Bütün diziler, magazin haberleri, gazetelerin iç sayfaları, etrafımızdaki eş dost, herkes aldatmaktan ve aldatılmaktan bahsediyor. İnsan istemese de, içine bir kurt düşüyor….

Önce düşünmeye başlıyorsun, aldatılıyor musun acaba? Yok canım diyorsun, kendini rahatlatıyorsun. Sonra bir şey oluyor. Sevgilin, eşin bir şey söylüyor veya yapıyor. Bir anda içindeki kurt büyümeye başlıyor.

“Galiba beni aldatıyor, kiminle aldatıyor, beni sevmiyor mu, sevse aldatmazdı vs…..” Bunun gibi onlarca cümle içindeki kuşkuyu besliyor. Zaten dünden teşnesin işkillenmeye, hemen tava geliyorsun.

Gerçekleri öğrenmek için hafiyelik yapmaya başlıyorsun. Cep telefonunu, ev telefonunu kurcalıyorsun. Aranan numaralar, aranmayan numaralar, cevaplanan çağrılar, cevaplanmayan çağrılar…. Sonra cevapsız aramalara geri dönülmüş mü diye kontrol ediyorsun. “Ay bu Ayşe eski sevgilisi olan Ayşe mi? Ama neyse benimki geri dönmemiş! Aradığınla kalmışsın Ayşe Hanım, ayrıca daha ne arıyorsun adamı, olmuş bitmiş işte….”

Sonra mesajlara bakıyorsun. Gelen kutusu, giden kutusu, taslaklar, gönderilmiş öğeler, elektronik postaları da unutmayalım tabii… Bir de mesenger konuşma kayıtları var. Onları da incelemişsindir sanırım…

Peki diyelim ki bütün bu araştırmalardan sonra, eline iyi kötü bir ipucu geçirdin. Sonra ne olacak? Öncelikle bütün delilleri o alçak adamın suratına fırlatıp, bunu sana nasıl yaptığını soracaksın. Ağzına geleni söyleyeceksin. Sıkı bir bağırıp kavga edeceksin.

O sana mantıklı sandığı açıklamalarda bulunacak ama elbette sen bunu yemeyeceksin. Sonra ayrı yatacaksınız, aynı evde yaşıyorsanız belki evden kovacaksın, belki de günlerce telefonunu açmayacaksın. Onu ayrılmakla tehdit edeceksin! Bir müddet ayrılıp onu cezalandıracaksın.

Sonra ellerinde çiçekler, kapında kelebeklerle gelip özür dileyecek. Bir daha yapmayacağını söyleyecek. Affedecek ve barışacaksın.

Şimdi, eğer barışacaksan, neden ayrıldın? Yok ayrılmayacaksan, neden hafiyelik edip bu kadar olayı ortaya döktün?

Biliyor musun, çoğu insan partnerine yakalanmasına rağmen ikinci defa ihanet eder. Her seferinde ayrılıp barışırlar. Her seferinde kadın adamı mahvedeceğini söyler, küfür eder, beddua eder ama ona geri döner.

Ve her dönüşünden sonra adam yine ihanet eder. Bilmem anlatabildim mi?

Candan Ünal