Bir Oyundan Kaleme Dökülenler!

Dün akşam Ali Poyrazoğlu ve Nilgün Belgün’ün muhteşem oyunlarını seyrettim. İyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta birlikte olma yeminini ve ilişkileri ne güzel anlatmışlar.


Takip edin ve yakınlarınızda oynarlarsa mutlaka izleyin. Kadını, erkeği, evliliği, ayrılığı, ayrılığın etkilerini ne güzel anlatmışlar. Ben bu muhteşem oyunu seyrettikten sonra bu cümleleri yazdım. Siz de seyredin bakalım, neler düşüneceksiniz? “İyi Günde Kötü Günde!”

Hep sizinle konuştuğumuz ve paylaştığımız gibi, aslında ilişkiler de formüller üzerine kuruluyor. Matematiği var! Kaybedince anlamak, başkasının yanında olduğunu duyunca sahiplenmek, kıskanmak…..

Aşk; insanın kendini bulma yolculuğudur aslında çünkü sevdiğini ararken özüne dönersin. Karşındakiyle tanırsın kendini ve çoğu zaman onda gördüğün ve sevmediğin bütün kötü özellikler, aslında senin içindekilerdir.

Damak zevkimize uyan yemekleri seçmek gibi, kalp zevkimize uyan insanları seçip seviyoruz. Üstelik birbirinden çok farklı gibi duran çiftler, birbirlerine en çok benzeyenler oluyor.

Birini neden sevdiğinizi bulmanız gerekir. Bunu söylediğimde çok tepki alırım. İnsan sebepsiz sever derler. Sevmez!

Eğer dışarıdaki milyarlarca insan içinden sadece bir kişiyi seçiyorsa yüreğiniz, bunun bir sebebi olmalıdır ve siz kendinize ve sevgiye karşı bu kadar vurdumduymaz değilseniz, o sebebi bulmalısınız. Vakti gelince yine o sebep sizi hayata bağlayacak çünkü….

Birini severek aslında kendimizi var ederiz. Birini severek aslında kendimizi değiştiririz. Birini severek aslında kendimizi tamamlarız. Yani biz birilerini, sadece kendimiz için severiz.

O yüzden sevmekten korkmayın! Dalın denize dalar gibi aşka, içinde kendinizi arayın. Sevin sevebildiğiniz kadar çünkü ayrılık da, aşk da, sevgi de, kıskançlık da, küslük de, naz da, tutku da, hırs da, sevişmek de, barışmak da, kaçmak ve kovalamak da; hepsi insana dair ve insanca ….

Candan Ünal