Eski erkek arkadaşınızla ilişkinizi belirli bir seviyede tutmak sanıldığı kadar da zor değil. Tabii en yakın kız arkadaşınızla birlikte olmak için sizden ayrıldıysa veya üçünüz de aynı ofiste çalışıyorsanız kendinizi kontrol altında tutmanız biraz, zor olabilir! Ama inanın hiçbiri dert değil.
Sakin kalarak asaletinizi koruyun çünkü zaman her şeyin ilacıdır. En önemlisi geçmiş yerine geleceğe odaklanırsanız ayrılık sizin için sorunsuz ve daha az can acıtıcı olacaktır.

Eski sevgiliniz sık sık aklınıza geliyorsa: bu günleri en az üzüntüyle atlatmak için yapabileceklerinizi derledik.

ÇOCUKÇA DAVRANIŞLAR GEREKSİZ

Sinirli olduğunuz anlarda kendinizi sevgilinizi hatırlatacak her şeyi çöpe atarken bulabilirsiniz. Ama bunu kesinlikle yapmamalısınız çünkü öfkeniz geçtiğinde pişmanlık duyma ihtimaliniz yüksektir. Karakterinizin etrafınızdakiler tarafından dengesiz ya da agresif olarak algılanması isteyeceğiniz son şey olur herhalde.

SAPLANTILI ESKİ SEVGİLİ KONUMUNA DÜŞMEK YANLIŞ OLUR

İğneleyici e-postalar ve kızgınlığınızı dile getiren mesajlar yollamayın. Ortak arkadaşlarınızla bir araya gelip arkasından konuşmayın. Altını çizerek tekrar söylüyoruz ilişkide hatalı olan taraf o olsa da, negatif davranışlarda bulunmak sizin zararınıza olur. Ayrılığı kabullenemeyip psikolojik sorunları olan eski kız arkadaş konumuna düşmek de sizin için utanç yerici olabilir.

ARKADAŞ KALMAYI DENEMEK


Evet, etrafınızda bunun güzel örnekleri olabilir ama biraz, zaman geçmesini bekleyin. Ayrılığın ardından onu çok özleyip "tek bir kahveden ne çıkar ki" diye düşünebilirsiniz.
Yanlış! Hele ki onu hâlâ seviyorsanız arkadaş kalmanız imkânsızdır. Bu durum ancak ayrılığınızın üzerinden biraz, zaman geçtiğinde gerçek olabilir. Yine de hâlâ arkadaş kalmak istiyorsanız kendinize şu soruları sorun: "Çok mu yalnızım?". "Eski alışkanlıkları ve anılarımızı özlüyor muyum?" İnsan sevgilisinden ayrılınca birlikte geçirdiği en mutlu anlar gözünün önünden gitmez. Bu son derece doğal olsa da kendinize acı çektirmeyi bir kenara bırakın. Hayatınıza odaklanın ve sizi sevenlerin desteğini almaya bakın. Kendinizi sevmeyi unutmayın.

KARŞILAŞMIŞ NUMARASI YAPMAYIN

Beraberken gittiğiniz barlara, kafelere gidip onunla "karşılaşmak" mı istiyorsunuz? Diyelim ki karşılaştınız inanın onu gördüğünüzde kendinizi eskisi gibi harika hissetmeyeceksiniz. Zaten bu pek de karşılaşma sayılmaz. Sonuçta o mekana eski sevgilinizin orada olacağını tahmin ederek gidiyorsunuz. Anlıyoruz, eski alışkanlıklarınızı, ortak arkadaşlarınızı biranda silip atmak kolay değil ama tek hamlede tüm bunlardan kopmayı deneyin. Çünkü arkadaşlarını gördükçe eski günleri unutmanız çok daha zorlaşacak.

HADİ TOPARLANIN ARTIK


Ayrılık sonrası toparlanmak için size üç hafta veriyoruz. Bu süre içinde alkol alabilir, bol bol çikolata ve abur cubur yiyebilirsiniz. Ama bir yerde durmayı bilin. Mutsuzluğun sizi şişmanlatmasına izin vermemelisiniz. Spor yapmaya başlayın, sağlıklı beslenin. Yoga bu süre zarfında iyi bir seçim olabilir, meditasyon yaparak enerjinizi yükseltebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Unutmayın siz yüzde yüz sevgiyi hak ediyorsunuz. Eski erkek arkadaşlar enerjinizi alıp götürüyorlar ve emin olun bunu hiç mi hiç hak etmiyorlar. Çok basit, eskiden sizin hayatınızdaydı şimdi değil. Birlikte geçirdiğiniz güzel günleri tebessümle hatırlayın, size karşı bir hatası olduysa affedici olun.
Duyduğunuz kin sizi hiçbir yere taşımaz. Unutmayın huzur en önemlisi...