Elim gitmiyor kağıda kaleme, ne yazmak istiyorum, ne dinlemek bugün. Sessiz bir gece, beyaz bir dinginlik ve benim canım hiçbir günaha girmek istemiyor.Canım İstemiyor….
Oysa başka düşlerim vardı, çok değil şundan birkaç gün önce. Ömür işte, geçiyor, gidiyor, değişiyor… Ben aynı kalsam ne olacak, hayat hiç benim inadımla ilgilenmiyor. Gelmiyorsan diyor, bırakıp gidiyor.

Sadece biraz duracağım o yüzden, sadece bugün biraz dinleneceğim karı bahane edip; yollara atacağım her şeyin suçunu, yaşamın telaşına mola vereceğim.

Seni sevmeyi ve düşünmeyi de askıya alacağım bir süre. Başka hayallerin peşinden gitsem nasıl olur diye düşüneceğim. Bugün yönümü belirleyeceğim.

Neden hala gönlümde senin adın yazılı onu bulacağım mesela, neden yeni bir sevdaya düşmekten korkuyorum diye düşüneceğim.

Kendimi daha çok nasıl geliştirebilirim, nerelerde eksiğim, yüreğimin en ince yeri nesri, ben nasıl kanarım, neden ve hangi konularda bu kadar inatçıyım onları belirleyeceğim.

Başka bir ben olsaydım ne yapardım, başka biri olsaydım kendime nasıl bakardım diye irdeleyeceğim. Daha çok nasıl severim kendimi? Acaba çizgiyi aştığım yerler oluyor mu? Hayat planım düzgün mü? Gelecekte nerede olacağım? Bu soruların cevaplarını vereceğim.

Sanki hayat planlanabilir bir şeymiş gibi, oturup listeler yapacağım, yollar çizeceğim. İçinde sen olmayan planlarımı düzenleyeceğim. Anlayacağın, biraz Tanrı’yı güldüreceğim, hepsi bu…

Çünkü elim gitmiyor kağıda, kaleme… Ne yazasım var, ne sevesim bugün…

Candan Ünal