Ey ömrümün güzü sevdiğim, ne garip bir halsizlik bu gönlümdeki? Sana ulaşamayan ellerimin dermanı kalmadı. Yürümüyor ayaklarım sanki, yığılıp kalıyorum aklımın bir köşesine. Oysa daha sevecektik…


Hemen Unuturum Seni…
Oysa daha sevişecektik gün ortasında en olmadık saatte. Kimsenin bilmediği bir yalnızlığı silecektik ömrümüzden. Olmadı…

Sisli, puslu bir ayrılığı diline doladın şarkı gibi, kaderimizi çizer sözlerin diyordum, inanmıyordun; bak ayrıldık!

Gitmeler, gelmeler, küsmeler, sevmeler, sevmemeler, her şey takılıp kaldı cep telefonunun hafızası dolan mesajlarında. Kendince sildi teknoloji hatıralarımızı, sözümü dinlemedi.

Oysa daha sevişecektik bir akşamın karanlığında. Gelmedin! Gelseydin kim bilir daha ne kadar çok sevecektik birbirimizi; ne kadar çok sevebileceğimizi görecektik.

Ayrılığın boynuna da bir çan taksak kediler gibi, yaklaştığını anlasak, kaçsak; olmaz mı? Sen bana başka bir bahar hediye etsen, yeniden sevsen, olmaz mı?

Yakışmıyor ikimize ayrılık, gerçi birliktelik de yakışmadı demek ki; ayrıldık! Yine de ölüme benzer bir tadı var ayrılığın, pis ve puslu… Keyifsiz geçiyor işte her şey…

Alışmak da istemiyorum sensizliğe, yoksa en kolayı unutmak değil midir? Öyle ya, insan hatırlamak için çaba harcar hep, unutmak basittir; değil midir?

Bak mesela ben, birkaç saniye sonra sileceğim aklımdan seni! İnanmıyorsun ama çok kolay! Zaten ne var hatırlanacak? İlk defa seninle mi seviştim? Nasıl sildiysem senden öncekileri, seni de silerim.

Hani o ilk dans ettiğimiz geceyi, elimi tutmak için bahane edip götürdüğün filmi, annenle tanıştığımda sakarlığımı gizlemek için bana çarpmış gibi yaptığını, en saçma şakalarıma gülmeni, benim için marketten kadın pedi almanı ve yüzündeki o utangaç kırmızılığı….

Ne var unutamayacak? Şimdi gülümsememe bakma, ben seni unutabilmek için hatırlıyorum şimdi. Neler hatırlıyorum diye bulup, tek tek siliyorum aslında.

Yoksa neden hatırlamak isteyeyim sabahlara kadar sevişmelerimizi, bana yemek hazırlamak için bütün mutfağı batırışını, hasta olduğumda sabaha kadar başımda beklediğini, aslında beni ne kadar çok sevdiğini, bir inat uğruna ayrılışımızı, kırmızı tişörtümü giyişini,…………..

Candan Ünal