Bilgisayarlara atılan formatlara benzer bir temizliğe ihtiyacım oluyor bazen. Keşke bir düğmeye basınca beynime format atma şansım olsaydı diyorum. Olmadığına göre kendim yapıyorum. Ya siz?


Kendinize Format Atın!
Son kullanma tarihi çoktan bitmiş ilişkileri, hala kalbinizin raflarında saklamaya devam ediyor musunuz? Hatta arada sırada çıkarıp, bakıp geri koyuyorsunuz sanırım. Bu yaptığınızın, marketten günü geçmiş sütü alıp ekşi ekşi içmenizden ne farkı var? Tadını almadıklarınızın ruhunuzu bozmadığını mı zannediyorsunuz?

Hayatınızda kötü giden şeylerin %90 suçlusu sizsiniz. Önce bunu kabullenmekle işe başlayın. Ömrünüzü veya yıllarınızı yiyen bir adam yok ortada! Sizin, yıllarınızı adamın birine hediye etmişliğiniz var. Sizi kandıran da olmadı. Defalarca affederek, siz karşınızdaki insanın eline sonuna kadar sömürülme ve kullanılma hakkı verdiniz. Utanmadan da adına sevgi dediniz!

Hayata yeni bir pencereden bakmak için ne olmasını bekliyorsunuz? Her gün aynı gereksiz kişiyi düşünmekten ne zaman vazgeçeceksiniz? Onu unutamıyor musunuz? Vah vah! Acaba şimdi ne yapıyor değil mi? Muhtemelen birinin kollarında uyuyor, ne yapacak?

Sizin bir üst model sürümünüz var mı, ailenize bir sorsanıza? Yoksa kendiniz yapmak zorunda kalacaksınız muhtemelen! Oysa böyle iyiydi değil mi? Ne güzel depresyon depresyon takılıp, bahtınıza küfür ediyorsunuz. Ama hemen ayağa kalkma vakti geldi; hatta dündü o!

Yeni bir hayat yaratmanız gerek artık! Geçmişe asılıp durmaktan vazgeçin! Eski sevgilinizle ilgili yaptıklarınız yetmedi mi? Kuyruğunu yakalamaya çalışan kedi gibi, sürekli kendi etrafınızda dönüp durmayı bırakın!

Size eskimişlik virüsü gelmiş! Hemen bir temizleme programı yüklemek gerek! Nerede satıldığını biliyor musunuz? Mantığınızda!

Hemen şimdi kendinizle ilgili güzel bir karar verin ve hayatınız için yeni bir plan hazırlayın. Şimdi bilgisayar ekranında şöyle bir uyarı çıktığını düşünün ve evet tuşuna basın!

“Az sonra yüreğinize ve düşüncelerinize format atıp, yeniden kuracaksınız. Eski ve kötü halinizden kurtulacaksınız. Yeni bir yaşam planı düzenleyip, yeni bir hayat alternatifi oluşturacaksınız. Onaylıyor musunuz?”

Candan Ünal