1. Eskiye dair her şeyi hayatınızdan çıkarın!
Eski erkek arkadaşınızı Facbook'taki arkadaş listenizden çıkarın. Twitter'da takip etmeyi kesin. Numarasını, mesajlarını ve fotoğraflarını silin. Böylece yeni bir başlangıca açık olacaksınız.

2. Erkekte sevdiğiniz tip özellikleri düşünün
Sevdğiniz kişinin özelliklerini bir yere yazın. Diyelim ki 10 özellik yazdınız. Karşılaştığınız kişide en az üç özelliğin olmasına dikkat edin.

3. Yepyeni bir profil oluşturun
Sosyal paylaşım sitelerinde olan hesaplarınızı düzenleyin. Hesabınız yoksa da yeni bir profil oluşturun. Sosyal paylaşım ağlarında başlayan ve evlilikle biten birçok ilişki var. Profilinize beğendiğiniz müzikleri, kitapları ve sizi yansıtan şeyleri yazın. Böylece sizinle ortak noktası olan kişiler ilgilenmeye başlar.

4. Size onu hatırlatan ''bizim ....'' değdiniz şeyleri unutun
Önünden geçerken onu hatırladığınız restoranlara gitmeyin. ''Bizim şarkımız'' değdiniz şarkıyı dinlemeyin. ''Bizim filmimiz'' dediğiniz filmi bir daha izlemeyin.

5. Kendi başınıza mutlu olmayı öğrenin
Kendi başına eğlenmenin ne kadar harika olduğunun farkına varınca. Ona daha az ihtiyaç duyduğunu anlayacaksın. Bazı kadınlar; kız kıza gezmeyi ve eğlenmeyş hiçbir şeye vazgeçmiyeceklerini söylüyorlar.

6. Sizin için iyi birini bulacak arkadaşlarınızla görüşün
Çok sıkıldığınız zamanlarda en yakın arkadaşınızla konuşmayı deneyin. Özellikle sevgilisi olan arkadaşlarınız size bu konuda daha da yardımcı olabilir. Belki onların yanında gittiğiniz bir gün, onların arkadaşlarıyla tanışabilirsiniz.

7. İnternetten tanıştığınız kişiyi test edin
Konuştuğunuz kişinin 'doğru insan' olup olmadığını test etmek için en yakın arkadaşınızdan ekleyin. Onunla da aynı şekilde dialog kuruyorsa, bir şeylerin başlamadan bitmesi en iyisi.

8. Yenilenin
Bir şeyi değiştirin! Gözlük takıyorsanız lens deneyin, takmıyorsanız harika kemik bir gözlük alabilirsiniz de! Yeter ki bir değişim içine girin. Turuncu hiç giymez misiniz? O halde ilk hedefiniz turuncu bir elbise almak olsun! Göreceksiniz bu size çok iyi gelecek.

9. Eski rutinlerinize tekrar dönün
Eskiden spor yapıyordunuz, şimdi aksattınız mı? O halde yenilenmenize ve yeni bir çevreye girmenize olanak sağlayacak harika bir fikir; spor salonuna yazılmak. Hem forma gireceksiniz, hem de yeni bir çevre edineceksiniz.

10. Kendi üzerinize yoğunlaşın
'Ben' merkezli olmayı öğrenin. 'Dünya sizin etrafınızda dönüyor' böyle düşünün. Radikal kararlar alın. Saç stilinizi değiştirin. 'Harika görünüyorsun' tüm kadınları kalbinden vuran bir cümledir.

11. Bir neden yüzünden yıkıldığınızı unutmayın!
O'nu özleyecek gibi olursanız size yaptığı kötülükleri, kalp kırıklarınızı düşünün. Hatta bunları yazın ve böyle zamanlarda tekrar tekrar okuyun. Böylece aynı yanlışa bir kez daha düşmemiş olursunuz.

12. Yeni tanışmalara açık olun
Kendinize umutsuzluğa sürüklemeyin, artık yepyeni bir siz var! Size doğru yaklaşan yabancıya bir şans verin! Hayal kırıklığına uğradınız ama herkes aynı değil. Beyaz atlı prensiniz de sizi bekliyor olabilir!