Eşi Dr. Mehmet Öz ve dört çocuklarıyla mutlu bir aile hayatı sürdüren ilişki uzmanı Lisa Öz, kendi hayatından ilhamla eş, aile ve arkadaşlarla bağları güçlendirmenin yollarını açıklıyor.

İlişki uzmanı Lisa Öz, Dr. Mehmet Öz’le dört çocuklarıyla birlikte mutlu bir birliktelik yürütüyor. Özellikle Amerika’da ünlü olan Öz çiftinin sağlıklı ilişki yürütme yöntemlerinden ilhamla Lisa Öz; eş, aile ve arkadaşlarla bağları güçlendirmenin kolay yollarını paylaşıyor.

Eşinizi değiştirmeye çalışmayın
Evliliğinizde bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız işe, eşinizi değiştirmeye çalışarak başlamayın. Bunun yerine kendinize ve dolayısıyla ilişkinize yenilikler katın.

Eşinizi değiştirmeye çalışmakla harcayacağınız zamanı kendi eğlencenizi yaratmaya, yeni bir kursa yazılmaya, arkadaşlarınızla zaman geçirmeye, spor yapmaya ayırsanız hayatınıza ve tabii ki ilişkinize çok şey katmış olursunuz.

Eşinizle gerçek iletişim kurun
Bu her zaman kolay olmayabilir ama her gün sadece 10 dakikanızı eşinizle anlamlı bir şeyler konuşmaya ayırın. Anlamlıdan kasıt, evin temizliği, ödenecek faturalar ya da çocukların okul masrafları gibi meselelerin dışında, ikinizle, ilişkinizle alakalı konular…

Aile bütünlüğü oluşturun
Aile içinde birliktelik inşa etmenin anlamı, birlikte kaliteli zaman geçirmektir. Ailece buluşma geceleri, birlikte gönüllü çalışma, birlikte spor yapma gibi aktiviteleri içeren bir aile programı hazırlayın.

Kendinizle barışık olun
Kendinizle barışmadığınız sürece başkalarıyla barışık olmak çok zordur. Bu, vücudunuzu sevmek demektir. Görünüşünüzle ilgili negatif duygular, bilinçaltınızda ilişkilerinize yaklaşımınızı da etkileyebilir. Dolayısıyla sahip olduğunuz fiziksel görüntünüzle mutlu olmayı öğrenin.