Nerden sevdim seni bilmem, nerden çıktığın yoluma? Hiç ummadığım bir anda çarpıştı gözlerimiz, ikimiz de donup kaldık o anda…


Başkasının Aşkısın
Bir ses gerekiyordu kilitlenmiş bakışları ayırmaya, duyunca dağıldığı içine düştüğümüz rüya. Tuhaftı, hem de çok tuhaftı; sessiz ve sözsüz bir garip haldeydik, bir an bütün dünyayı unutmuş gibiydik.

Sen evine döndün, ben evime; bütün gece gizlice birbirimizi düşündük. Yüzümüzde başkalarına komik bir rüya gördüğümüzü düşündürten bir gülümsemeyle uykuya daldık.

Benim rüyamda uçsuz bucaksız, masmavi bir denizde yüzüyorduk. Gökyüzünün denizle birleştiği o ufuk çizgisine gidiyorduk. Balık gibiydik, su gibiydik, maviydik, biz sanki aşkın kendisiydik.

Gözlerimi, kirpiklerimin arasından sızarak uykumu bölen güneşle açtım. Yaz günü gibi bir bahar esintisi çarptı yüzüme. Bahar geldi diye mi aşık olmuştum, yoksa şairin dediği gibi aşık olduğum için mi gelmişti bahar?

Şarkı mırıldandım günün ilk kahvesini içerken, işe gittim yüzümde kocaman bir gülümseme ve herkese keyifli bir “Günaydın” neşesiyle…

Akşam olmadı bir türlü, saatler geçmedi. Seni yeniden göreceğime emin olduğum o yere gittim. Aynı saatte, aynı yerde ve işte oradaydın! Senin de yüzünde o şımarık aşık gülümsemesi vardı; hemen tanıdım.

Kalbim heyecandan çarparak yanına yaklaşıyordum. Aramızdaki o birkaç adım yıllar gibi uzun sürdü. Sonunda, tam yanına bir adım kala o geldi. Koluna girdi, sohbet ettiğin kişiyle yaptığınız muhabbette katıldı.

Gözlerin bir anda beni buldu. Dudakların sanki bir şey söylemek istemiş gibi aralandı, sonra duraksadı, sustu. Yürüyerek gittiniz, ben ardınızda öylece kaldım.

Ah be adam, madem başkasının aşkıydın, neden gözlerime öyle mavi mavi baktın?

Candan Ünal