Bütün gidişlerinin sonu dönüş oluyor. Her seferinde veda ediyorum, ellerimle hazırlıyorum bavulunu, kan doluyor yüreğime, gözlerimde yaş kalmıyor. Her defasında aynı acıyı yaşıyorum, bana da yazık! Daha kaç kere gideceksin?


Kaç Kere Gideceksin?
Sana olan zaafımı kullanıyorsun ve sevgimi sömürüyorsun, biliyorum. Bilmem seni her defasında affetmeme engel olmuyor ama sevdam eksiliyor.

Her gidişin kalbime bir hançer gibi oturuyor. Geceler boyu uykusuz, evde kalan anılarımla, elimde resminle ve hep acı çekerek dolduruyorum yokluğunu.

Tam yavaş yavaş alışmaya başlıyorum sensizliğe, tam aralıyorum penceremin perdesini, banyo yapıp gözümdeki yaşları siliyorum, güneş doluyor kalbimin penceresinden içeri; geliyorsun!

Mis gibi ütüleyip koyduğum gömleklerin buruş buruş, tertemiz kıyafetlerin özensizce kırıştırılıp atılmış bavulun içine, dönüyorsun. Affetmem seni dediğimde, pişmanlığını anlatıyorsun. Bavulu açınca anlıyorum kimsenin benim kadar sevmediğini seni ve neden her seferinde geri geldiğini.

Tuhaf bir şekilde hem kendime kızgın oluyorum affettiğim için, hem kadın yanım kabarıyor bana geri döndüğün için. Nedense çaresiz kalıp, en son beni tercih ettiğini aklıma getirmiyorum!

"Bak bir daha asla olmasın!" diyorum, tehdit ediyorum seni inceden. Yeminler ediyorsun, kitaba el koyuyorsun ama kitaba inanmayan elin orada dursa ne olur? Yine bir gün gelmemeye başlıyorsun. Telefonların kapanıyor, sana ulaşılmadığını söylüyor o telesekreter kızın mekanik sesi.

Hırsımdan yastıkları parçalıyorum. Kim bilir neredesin? Ne yapıyorsun? Bavullarını hazırlıyorum, kapının kenarına koyuyorum. Bir gün ben evde yokken alıp gidiyorsun. Ama hiç anahtarı masanın üstüne koymuyorsun.

Ve aynı film yıllardır, hep aynı düzende devam ediyor. Sen hep daha iyi bir hayata gittiğini sanıp yanılıyorsun. Sonra bana dönüyorsun. Sonsuz sandığın sevgim zamanla eriyip tükeniyor. Kadınlığım eziliyor. Daha kaç kere gideceksin bilmiyorum ama emin ol bu son olacak! Bu defa ben topladım bavulumu, seni terk ediyorum!

Candan Ünal