Şimdi bir Amerikan filminin içinde olmak isterdim. Yeni yıl yaklaşırken, süslenmiş sokaklar, ışıl ışıl evler, Noel Baba kıyafetiyle ortada dolaşanlar ve lapa lapa yağan kar…Keşke Yılbaşı Olsa!
Bir dostum bilgisayarıma bütün radyoların olduğu bir program yükledi. Dilersen kategorilerine göre de radyoları arayabiliyorsun. Ve tabii bu ruh haliyle gidip Christmas şarkıları çalan bir radyo buldum.

Birazdan bir Noel filminin içinde gireceğim sanki… Konusu dostluk ve sevgi olan, paylaşmaktan, destek olmaktan, insanların birbirine yardımcı olmasından ve aile olmanın güzelliğinden bahseden bir filmin içinde olmak istiyorum.

Elbette bir de aşk hikayesi olmalı! Kız ve adam tesadüfen birbirleriyle karşılaşırlar ve tabii yine tesadüfen birbirilerine ulaşabilecekleri numarayı kaybederler. Sonra bir mucize gerçekleşir ve biz bütün film boyunca onların kavuşması için dua ederiz.

Her yanın beyaz bir örtüyle kaplandığı, şöminelerin yandığı, büyük masalara yemeklerin kurulduğu ve kalabalıkla, sevgiyle, neşeyle yenen bir sofrada yemeklerin yendiği bir akşam saatinde olmak istiyorum.İnsanların birbirine iyi davrandığı, sevginin değerli olduğu, dostluğun önemli kılındığı, herkesin birbiri için iyi dileklerde bulunduğu bir filmin ortasında olmak istiyorum.

Filmin sonunda, o kız ve adam birbirlerine kavuşsunlar, piyano başında ailenin yaşlı amcası güzel bir yeni yıl şarkısı çalsın; erkek kuzen şömineye odun atsın, anne masaya hindiyi getirsin, en küçük kız hediyelerini açsın ve hepsinin aynı masada kahkahalar atarak eğlendiklerini görelim istiyorum.

Böyle bir filmin içinde olmak istiyorum. Bu gece en azından rüyamda böyle bir güzellik görmek istiyorum. Canım Ailem dizinin Meliha’sı, İkinci Bahar’ın Hanım’ı, Yedi Tepe İstanbul’un Duru’su olayım istiyorum. Hiç olmadı Şehnaz Tango’nun Şehnaz’ı…

Ben bu gece bir mucize istiyorum. Sabah uyandığında hiç olmazsa bu yazıyı okuyan herkesin hayatında güzel bir şey olsun istiyorum. Keşke yılbaşı olsa!

Candan Ünal