Düğün günü heyecandan mide bulanması, baş ağrısı, kalp çarpıntısı çoğu gelinin başına geliyor. Her gün giydiğiniz ayakkabı o gün ayağınızı vurabilir ya da kuaförün topuzunuza taktığı 1001 tel tokadan sonra düğün ortasında tel tokaya ihtiyacınız olabilir. Olmadık zamanda başınıza gelecek her aksilik için o gün yanınızda bulundurmanız gereken parçaları hazırladık.


Kuaföre giderken her gün giydiğiniz babetinizi giyseniz de o gün ayağınızı vuracağı tutar. Yada makyaj esnasında veya fotoğraf çekimi esnasında tel tokaya ihtiyacınız olabilir.


Gün boyu dışarıda olacağınızda ve makyajınızda dolayı dişinizi fırçalayamayacağınızdan naneli şeker bulundurun. Her ihtimale karşı bir paket peçete de bulunmalı.Çorap kaçmasına karşı yedek çorap harici bir de tırnak cilası bulundurun. Gün boyu terden korunmak için roll-onunuzu yanınıza alın.En sevdiğiniz beyaz ojenizi yanınıza alın. Kuaförde ne ile karşılaşacağınız belli olmayabilir. Cep aynası ise koşturma içerisinde makyajınızı kontrol etmenize yardımcı olacak.Vücut losyonunu düğüne 1-2 saat kala sürdürün. Saç spreyi ise elektriklenen saçlarınızı zaptedecek.Gün içerisinde başınızın veya karnızının ağrıyıp ağrımayacağını bilemezsiniz. Ağrı kesici olmazsa olmaz.Rujunuz yanınızda olsa dahi içecekleriniz mutlaka pipetle için. Kuru gözleriniz varsa göz damlanızı çantanızda bulundurun.Yapışkanlı toz toplayıcısını mutlaka annenizin eline tutuşturun. Çengelli iğne de herhangi bir kötü durumda ihtiyacınızı karşılar.Gün boyu koşturma arasında tuzlu ve tatlı atıştırmalıklar yanınızda olsun. Dikiş seti ise gelinlerin olmazsa olmazlarından.