Düğün telaşında dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan birisi makyaj. Hem gün boyu kalıcı olacak, hem düğün konseptinize uygun olacak hem de sizi olduğunuzda daha da saf-temiz gösterecek.

Günlük yaşantınızda yaptığınız, kendinize yakıştırdığınız makyaj o büyülü gelinliği giydiğinizde hiç de beklediğiniz gibi görünmeyebilir. Bu sebeple düğüne 1 hafta kala mutlaka düğün makyajınızın provasını yaptırmalısınız.


Toprak tonları geniş bir renk kartelasına sahip olduğundan dolayı hemen hemen her cilt rengine uygun bir renk bulunur. Doğru renkleri seçtiğinizde gözlerinizde istediğiniz oynamayı yapabilirsiniz.


Mavi göz farı günlük hayatınızda kullandığınız bir renk olabilir. Türkiye'nin çoğu genç kızının da göz rengi kahverengi olduğundan genellikle tercih sebebidir. Fakat mavi göz farını ne makyözler ne de fotoğrafçılar pek tavsiye etmiyor.Normalde ruj kullanmıyor olabilirsiniz. Fakat profesyonel çekimlerin yapılacağı o günlerde dudaklarınızı mutlaka renklendirin. Dudağınızın doğal rengi her ne kadar güzel olursa olsun mutlaka dudak cerçevenizi belirginleştiren bir uygulama yaptırın. Fuşya ve turuncu gibi göz alan renklerden uzak durun.