Güneşe dönen ayçiçekleri gibi, sana dönüyor yüzüm hep benim. Basit bir sevda hikayesi değil, bir ömürlük kurgu bu! Dualarım mı yanlış anlaşıldı acaba? Yukarıya döndüğümde önce bunu soracağım.Sana Dönüyor Yüzüm
Seni sevmek hem hediye, hem ceza gibi; Araf yani! Televizyonun karşısında tam uykuya daldığın anda gördüğün rüyaya, izlediğin filmin başkahramanın karışması gibi….

Ki ben yıllarca utanmıştım sevmekten, başka birine çarpar gözlerim diye hiç açmamıştım. Şimdi senin o sahte gözlerinde ne aradığıma şaşarım.

Hala aramızda uyuyan o soğuk, önyargılı ve kusurlu mazeretlerini, bir bebek edasıyla koruyor olmana yanıyor canım. Susuyorum ama kanmıyorum bilesin!

Sadece teşne oluyorum bir sevişmelik hallerine çünkü yüzüm sana dönük. Dalgalar bile kıyıya vurup denize dönüyorlar, ben hala sana bakıp çeviremiyorum kafamı başka bir yüze.

Tütsülenmiş bir yalnızlık kokusu siniyor üstüme, kendi tenhalarımda köşe taşları sayıyorum. Kaç basamak yapmışım sana ulaşsın diye, sonsuza çıkıyor sanırım ama sana varamıyorum.

Redif gibiyim, bir şirin her satırında yine seni anlatıyorum. Zaten sussam ne olacak, gözlerime baksan anlarsın, sen diye ağlıyorum.

Peçeli bir gülüş gibisin, kime ait olduğun belli değil. Bütün mesafeler senin nasılsa, belki gidersin, kim bilir gitmeye de bilirsin.

Şimdi şehre gitmek istiyorum içinde senin adın geçen ve soğuk suların, evlerin kenarından aktığı bir eskimişlikte yaşamak istiyorum ömrümü. Çok kalamazsam bil ki; yüzümü çeviremediğim içindir.

Güneşe dönen ayçiçekleri gibi, sana dönüyor yüzüm hep benim. Basit bir sevda hikayesi değil, bir ömürlük kurgu bu! Dualarım mı yanlış anlaşıldı acaba? Yukarıya döndüğümde önce bunu soracağım. Kim tutuyorsa duaların kayıtlarını, ilk onun yakasına yapışacağım….

Candan Ünal