Kadın gibi severim ben, yüreğime en uygun şekliyle, öyle naif, öyle sağlam… Kadınlığımı insanlığımın önünde tutmadan ama unutmadan dişiliğimi, kadın gibi severim.


Kadın Gibi Severim
Yeri gelince şefkatimle sararım ömrünü, yaralarını kapatır, kanayan her yeri siler, acılarını sevgimle geçiririm. Ben kadınım, içimde ne kadar sızlasa da kalbim, belli etmem, önce senin derdini dinlerim.

Bir liman gibi dururum kıyıda. Beklerim… Ne zaman bir fırtınaya yakalansan, önce ben korurum seni, bütün dalgaları kırarak önlerim. Sağanaktan, şimşekten kaçıp gelirsin koynuma, ben bir ölü gibi sessiz ama taş gibi sert, senin sakinleşmeni beklerim.

Ne zaman başın dara düşse, önce ben yetişirim. Kıyıda köşede birikenlerim vardır veya kıyıda köşede biriktirdiğim dostluklarım, bütün dertlerini temizlerim. Göğüs gererim zorluklara, açlıkla bile senden iyi baş ederim.

Arkanda duruşuma kanma; sevgimi, saygımı yanlış anlama! Dağları ardına alanların, yorulunca dinlenecek halleri olur unutma. Ben seni dağ gibi beklerim, ver bak bir kere sırtını, ne kadar ağır olsan da yeterim.

Herkesten çok korurum seni. Annen gibi, gözüm gibi sarıp sarmalarım, hastalansan başucunda yatarım. Aklım sende kalır nereye gitsen, hasretimi bağrıma basarım ama iyi misin, hoş musun diye mutlaka ararım.

En yakın arkadaşın olurum. Bütün sırlarını saklarım, sus olurum. Kurşun sıksalar önüne set olurum. Ben seversem, sana kul olurum.

Kadın gibi severim ben. Sahip olduğum neyim varsa, ayaklarının altına sererim. Bedenimi sunarım kollarına, aşkımı sererim yollarına, bir sıcak aş olurum sofrana, huzur getiririm yatağına.

Sen adam ol da, merak etme ben kadın gibi severim….

Candan Ünal