Bazıları sevmeyi bilerek doğarlar. Gökyüzünden iki kalple inerler dünyaya. Birini kendilerini sevenleri saklamak için, diğerini sevmeyi öğreteceklerine ayırırlar. Bazıları sadece sevmek için yaşarlar, bazıları yaşamak için sevmek zorunda kalırlar.


Sevmek İçin Doğanlar
Bir melek gibi iner gökyüzünden sevmek için doğanlar ve en çok onlar kırılırlar, onlar parçalanırlar ellerin elinde. Neyi sevdiklerine bakmadan severler çünkü, amaç sonsuz sevmektir düş gecelerinde.

Sonra birileri gelip parçalar kalplerini, kanatları kırılıp uçamayan kuşlar gibi, mahzun kalırlar. Artık kim dokunsa kanayacaktır ve bir parça sevdaya hasret gidecektir ömür gibi sevmek için doğanlar.

Sokaklarını sevdikleri şehirlerde büyür ve yine aynı sevdikleri sokaklarda harcanırlar, sevmek için doğanlar. En çok bu acıtır canlarını, en çok onlar kan izlerini bırakırlar kaldırımlara damla damla.

Bütün herkesin gözleri kör olur, kulakları sağırdır onların kalbi kırılırken. Sanki koca şehirde tek kimse yoktur uyumamış olan. Oysa gözleri açıkken daha çok uyur görmek istemeyen çaresiz insan.

Sevmeyi bilerek doğanlar, insanı bilmezler. O yüzden o masum yürekleriyle aşkın elini tutacak yareni ararlar. Onlar önce sevgiye inanırlar, zamanla nefreti tanırlar.

Herkes önce kendini seveni öldürür, kural bu. En yakınından başlar acıtmaya kötülük ve en çok, çok sevenlerin kanı karışır toprağa çünkü sevdanın rengi de kırmızı aslında.

Deli der birileri sevmeyi bilerek doğanlara, böylesine acımasız bir dünyada sevmeye inananlara güler geçerler. Oysa bilmezler, delilik aşkın en güzel hali….

Bilinen bütün çaresizliklere rağmen, inatla, tırnaklarını geçirerek var gücüyle yeniden sever, sevmek için doğanlar. Onları ararsanız bir gün, çok uzağa bakmayın! İlk canınız yandığı günün öncesinde, onlar sizin içinizde yaşadılar ve şanslıysanız, hala orada bir yerde saklanmaktadırlar.

Candan Ünal