İtiraf ediyorum işte, sonunda söylüyorum; bütün olumsuz şartlarına rağmen seni seviyorum. Kimseye değil, kendimedir sözlerim. Başkası bilse ne olur, bilmese kaç yazar? Ben kendime, kendi gözlerime bakarak söylüyorum, seni seviyorum.


Seni Sevdiğimi İtiraf Ediyorum
Normal değilim herhalde, normal birinin davranışları mı bunca zaman kırılmış, incinmiş ve örselenmiş bir sevdaya hala sahip olmaya çalışmak? Gücümü azalttığın, eskittiğin bir sevdayla yaşıyorum.

Tuhaf, hastalıklı ve travmalı bir durum üstelik! Alt yapısı birisi tarafından örülmüş, ördürülmüş, sonrasında öldürülmeye çalışılmış ama başarılamamış bir aşkın izleriyle yaşıyorum.

Eskiden her sabah uyanıp sensizliğimden nefes alamıyordum. Gitgide alıştım, yokluğun da sıradanlaştı ve kendine döndü acılar, artık kalbimin dışındaki yerleri de acıtmaya çalışmıyorlar.

Çok büyük anlamlar yüklememeye çalışıyorum üstüne, çok büyütmüyorum; eni konu aşk işte diyorum, nasılsa başkasına da duyacaksın…. Ama yıllar geçiyor, olmuyor! Sen her seferinde bana öyle sarıldığın için, ben yine sana razı oluyorum. Kim bilir belki sen bu yıllar içinde seviştiğin her kadına böyle sarılmışsındır; bilmiyorum!

Yalana da inanmak istiyor ya insan, ondan bütün bu kabullenişim, yoksa fırtınalar kopan gökyüzü gibi içim.

Ben değiştim diyorsun, kaç yaşına geldim, değiştim diyorsun. Gülümsüyorum! Sen hangi zamanda, hangi yaşta olursan ol değişmeyeceksin, doğana aykırı bu!

Ben senden sen olmayan biri gibi davranmanı bekleyemem, bunu anladım. Bütün kusurları ve yanlışlarıyla bu sensin işte! Ama seni sen yapanı değiştirmekten de vazgeçemezsin, biliyorum…

İstersin, denersin ama değiştiremezsin. Ben de şimdi geldiğin hali sevmiyorum işte, sevdiğim adam bu değildi ve hiç bu olmayacak. O yüzden kalıyor sesim, gözyaşım, anılarım boğazımda. Seni sevdiğimi söyledikçe, kendimi dibe batırıyorum. Kendim battıkça, seni de içime çekiyorum.

Sonunda tek bir doğruya geliyorum; zor olsa da itiraf etmek, seni seviyorum be adam, seni seviyorum…

Candan Ünal