Kış aylarını benim gibi sevenlerdenseniz, aşkın keyfini yaşamak için pek çok fırsat yakalayabilirsiniz. Birbirini seven çiftlerin kendilerine ayıracakları özel zamanları renklendirmenin pek çok yolu var.


Hava Soğuk Aşk Sıcak
Dışarısı soğukken romantik ilişkilere gün doğar çünkü soğuk havalar, aşkı ısıtmak için ideal zamanlardır. Birbirinize daha yakın olursunuz, bir battaniyeyi paylaşarak mutlu olursunuz. Sıcak çikolata, sıcak şarap gibi içinizi ve aşkınızı ısıtacak pek çok keyifli yardımcınız olur.

Keyifli sinema günleri yapmak için en ideal zamandır kış geceleri. Benim tercihim evde güzel bir film seyredip mısır patlatmaktan yana ama siz isterseniz sinemaya da gidebilirsiniz.

Sonunu şehvetli bir geceye bağlamak fikrindeyseniz, sinema çıkışında sevgilinizin kulağına birkaç kışkırtıcı söz fısıldamak, eve giden yol boyunca kaçamak yaramazlıklar yapmanızı ve heyecanınızı arttırmanızı sağlayabilir.

Evde piknik fikri de kış aylarının keyifli aktivitelerinden olabilir. Televizyonda yanan şömine görüntüsü bulursanız veya ormanda kuşlar, bilgisayarınızın ekran koruyucusu bile çok işe yarayabilir. Arkadan gelen hafif dinlendirici bir müzik ve hatta balkonda yanan bir ızgara veya mangalla olayı çok neşeli bir hale getirebilirsiniz.

Sıcak çikolata çiftleri ateşleyebilecek farklı bir besindir. Fondü kapında çikolata eriterek, kestiğiniz küçük meyve parçalarını bu çikolataya batırarak yemek fikrine ne dersiniz?

Yağmur damlaları cama vurmaya başladığında üstünüzü sıkıca giyinip, büyük bir şemsiyenin altında el ele biraz yürüyüş yapmak da romantik bir fikir değil mi? Yakınlarda bir kafe veya pastaneye gidip, sıcak salep içebilirsiniz.

Çevrenizde varsa buz pateni yapabileceğiniz bir alana giderek bu eğlenceli sporu denemek ister misiniz? Düşüp rezil olacağından mı korkuyorsunuz? Şimdi orada muhteşem kayıyor gibi duranlar kaç defa düştüler biliyor musunuz? Ayrıca bu aktiviteyi sevdiğinizle gülerek vakit geçirmek için yapmayacak mıydınız?

Hafta sonu kayak merkezlerinden birine kaçamak yapma şansınız varsa, bunu değerlendirebilirsiniz. Şehrinize yakın yerlerde bir hafta sonu tatili ayarlayabilirsiniz.

Kış geldiğinde aşkın ısısı artar. Siz yeter ki; bu ateşi yakmak isteyin….

Candan Ünal