Bir erkeği kaybetmenin
20 yolu


Onu bırakmak istiyor, ama bunu bir türlü beceremiyorsun. Öyleyse onu kendinden soğutmalısın. Hem de hemen!

1. Yeni şeylere hayır
Erkekler, açık fikirli, yenilikçi kızları severler. Sen hiçbir şekilde bu şekilde davranma. “Şuraya gidelim mi” deyince “yok”, “bunu yapalım mı” deyince “olmaz” de ve onu sinirlendirmeye başla.

2. Durmadan ex aşkından bahset
Sürekli eski sevgilini anlat, anlat, anlat… İster kötü anlat, ister iyi anlat, ama mutlaka anlat.

3. Cimrilik yap
Onu en pahalı restoranlara götür ve hiçbir şey ödeme. Elini cebine bile sokma. Bi’ de “Cebimde akrep var benim” diye espri yap, bak nasıl sinir olacak.

4. Buluşmaya kalabalık git
Onunla buluşacaksınız. Bu sefer topla 3-5 arkadaşını, onları da götür. Tabii arkadaşlarını seviyor ve onlara her zaman iyi davranıyorsa bu önerimizi dikkate alma. O zaman sen de erkek arkadaşlarını yanına al ve git. Artık buna uyuz olacaktır kesin.

5. Başkası ol
Kendin gibi olmamaya çalış. Örneğin şımarık, ne dediğini bilmeyen bir kız gibi davran. Çocuk taklidi filan yap hatta.

6. İstemediklerini yap
Senden istemediği şeyleri yap. “Akşam eve geç gitme” mi diyor, geç git; “o çocukla konuşma” mı diyor, konuş; “beni 3’te ara” mı diyor, arama…

7. Ona yapış
Kızlar severler, ama erkekler 7/24 beraber olmayı, yapışık ikiz muhabbetinden pek hoşlanmazlar. Onun senden soğuması için sürekli aramalı, her gün buluşmak istemelisin. Yapış ona.

8. Kapris yap
Surat as! Hem de durduk yere yap bunu. Gün boyunca da devam ettir. Gülmek ayrılana kadar yok

9. Şikayet et
Gittiğiniz yerlerde, tezgahtarlara, garsonlara kötü davran. Özellikle de kızlara… Her şeye bir bahane bul. Yemekleri geri gönder, şikayet et, beğenme. Sinir olacak, sinir…

10. Arkadaşlarına laf söyle
Arkadaşlarına karşı kaba ol, onlar hakkında kötü konuş. Onları beğenmediğini her fırsatta belli et. Onlarla buluşunca da uyuz ol. Aklı sen de kalacak ve arayacaktır. Arayınca laf sok. “Canım” derse, ‘bana canım deme” de. Telefonu da yüzüne kapat.

11. Kapıda paspas ol
Buluşunca bütün kararları ona bırak. “Sen nasıl istersen”, “sen bilirsin” filan de. Etliye sütlüye karışma.

12. Ona inanma
Psikolojik sorunların varmış gibi davran. “Ne kadar güzel gözlerin var”, “çok şirinsin” gibi iltifatlara asla inanma. “Yalan söyleme”, “sen bunları boşuna söylemezsin, başka biri mi var hayatında yoksa” de. Yok yere kıskançlık çıkar. Bakmadığı halde, “neden gözün hep başkalarında” diye sor.

13. Erkeksi konuş
Argo ve küfürlü kelimeler kullan. Erkekler, kendileri ne kadar ederlerse etsinler, kız arkadaşlarının böyle konuşmalarını istemezler.

14. Değiştirmeye çalış
İşte buna katlanamazlar. Onu değiştirmeye çalış, bak nasıl da delirecek. Sürekli başkalarıyla karşılaştır. Örneğin en yakın arkadaşları ya da arkadaşlarının sevgilileriyle… Eğer hala seni terk etmiyorsa biraz daha bastır

15. Kendini kötüle
Saçlarından, kaşından, gözünden, kilondan, boyundan sürekli şikayet et. Başka erkeklerin seni beğenmediğinden filan bahset. Neden okulun ilgi çekici kızları gibi olmadığından dert yan. Bir süre sonra, o da senin korkunç ve sevilmeyecek bir kız olduğuna inanacak.

16. Korkunç görün
Saçlarını deli kızlar gibi enteresan bir şekilde topla. Süper rüküş kıyafetler giyin. Bir yorumda bulunursa, “ben böyle çok seviyorum” de. Kesinlikle yeni tarzını değiştirme.

17. Kötü kok
En sevmediği kokuyu biliyorsan onu, bilmiyorsan da erkeklerin en sevmediği kokuyu bul ve onunla buluşacağın zaman bol bol sürün. Yanında bile durmak istemeyecek, inan.

18. Bakımsız gez
Tırnağında yer yer çıkmış ojeler, lekeli bir kazak ve yağlı saçlarla buluşmaya git Bu kadarına artı dayanamayacaktır.

19. Başkalarıyla flört et Bu son çarelerden biri. Fazla tercih edilmemesinden yana olsak da, çok ısrarcı sevgililere karşı kullanılabilir.

20. Kararını ver
Bütün bu yaptıklarına karşın hala seni bırakmıyorsa, bu çocuk seni seviyor demektir. Bir kez daha düşün. Eğer kararın kesinse, onu da yorma, kendini de. Açık açık ona durumu anlat.


-------------------------------------------------------------------------24 saatte kırılan kalbini onar

Onsuz yaşayamayacağını mı düşünüyorsun? Yanılıyorsun! Yarın sabah uyandığında onun adını bile hatırlamıyor olacaksın...


Aşıktın. Ayakların yerden kesilmişti. Sanki gökyüzünde uçuyordun. Sorunlar bulutlar kadar hafif, hayat gökkuşağı kadar renkli görünüyordu gözüne. Ama biri bir tekme vurdu, seni yeryüzüne attı. Artık mutsuz, umutsuz ve yalnızsın. Öyleyse Kırık Kalpler Kulübü'ne hoşgeldin. Burada çok uzun süre kalmayacaksın. Seni sadece 24 saat misafir edeceğiz ve bu 24 saatte kırılan kalbin tamamen onarılacak!7:00
AĞLA
Üzüntünü gizlemeye çalışma. Odana kapan, hatta yorganın altına saklan ve ağlayabildiğin kadar ağla. Ayrılma nedenini anlamaya ve mantıklı bir sebep bulmaya çalışma, tamamen duygularının esiri ol.

8:00
SİNiRLEN
Yeteri kadar ağladıktan sonra, biraz daha sakin olup düşünmeye başlayabilirsin. ``Bunu nasıl yapar?'', ``Tüm bunları hak edecek ne yaptın ki?'' ``Sadece sevdin onu!'' ``Onunsa tüm söyledikleri yalanmış!'' Göz yaşlarını boşalttıktan sonra sıra sinirini boşaltmakta. Onun hakkındaki tüm olumsuzlukları düşün ve ona kız, sinirlen!

9:00
KAFA ŞİŞİR
Arkadaşların uyanmıştır. Uyuyorsalar bile çok önemli değil. Sen acı çekerken, onların mışıl mışıl uyumaları gerekmiyor. En yakın arkadaşını ara, olanları ve kendini ne kadar kötü hissettiğini anlat. Sana moral vermesini bekle.

11:00
ŞİKAYET ET
Anlayışsız ol ve bunun tadını çıkar! Bu durumda nasıl olsa kimse üstüne gelemez, seni daha fazla üzemez. Derslerden, kardeşinden, suların kesilmesinden, alnının ortasında çıkan sivilceden, herşeyden şikayet et. İçine attıklarını kus. Hazır bahanen de var

12:00
ALIŞVERİŞE ÇIK
Yanına bir arkadaşını da alıp alışveriş merkezinin yolunu tut. Alışveriş herkesi rahatlatır. Alacağın küçük bir kalem de olsa, moralini biraz olsun düzeltecek.

14:00
BAYIL
Sokakta yürüyen sevgililere iç geçirerek bak. Birlikte gitmeyi planladığınız film afişinin karşısında donup kal. Onunla ilgili aklında kalan son kırıntıları düşün. Ertelemeden düşün ki, bu durumu bir an önce atlatasın.

15:00
ŞARKI SÖYLE
``Dünya dönüyor sen ne dersen de, dünya dönüyor fark etmesen de...'' Müzik setinin başına geç ve biraz hareketli parçalar dinlemeye çalış. Kıvrak şarkılara ruhun ``hayır'' dese de, bedenin dayanamaz, bir bakmışsın ayakların ritm tutturmaya çalışıyor...

17:00
BAKIM YAP
Aynanın karşısına geçme vakti geldi. Bütün gece uyumadığın ve bütün sabah ağladığın için gözlerin kan çanağı gibi görüyor değil mi? Saç baş bir yerde, böyle de olmaz ki! Hadi canlan biraz, duşa gir, temizlen, çıkınca kokulu kremlerle vücudunu ödüllendir. Onun yüzünden kendini bırakmana gerek yok, sadece onu ve onunla ilgili düşünceleri bırakman yeterli!

18:00
MAKYAJ YAP
Şimdi sıra yüzüne biraz renk vermeye geldi. Biraz allık, mükemmel kıvrımlı kirpikler, parlayan dudaklar. İşte şimdi eski haline daha çok benziyor ve çok daha güzel görünüyorsun.

19:00
DIŞARI ÇIK
Artık zil çalan karnını doyurmanın vakti geldi. Arkadaşlarınla hoş mekanda kendine bir ziyafet çekmeye ne dersin? Hatta bu yemeği yan sınıfınızda okuyan ve senden hoşlanan şu sempatik çocukla bile yiyebilirsin. Nasıl olsa artık bunu yanlış anlayacak ve kıskanacak biri yok.

21:00
UYU
Bir bardak süt içip erkenden yat. Dün geceki uykusuzluğunu üzerinden atman gerekiyor. Çünkü yarın yeni bir gün, yeni bir hayat seni bekliyor, bakalım neler getirecek?--------------------------------------------------------------------------


7 Günde Onu Kıskacına Al!

Hoşlandığın çocuğu ulaşılamaz olarak görüyorsan endişelenme! Onu elde etmek için sadece 7 güne ve birkaç taktiğe ihtiyacın var.


OYUN PLANIN
* Hoşlandığın çocuk hakkında ulaşabildiğin kadar bilgi topla.
* Karşı konulmaz bir değişiklik yap.
* Kendini olumlu motive et.
* Keşfe çık.
* Onu ara ve buluşma teklifi et.

SİLAHLARIN
* Arkadaşların: Her türlü detay için sana ajanlık yapılacak.
* Büyüleyici bir görüntü: Başını döndürmek için gerekli.
* Cesaret: Sloganın "kazanmak" olmalı.
* Kendine güven: İçinden gelen sesi dinleneme yardımcı olacak.

1. GÜN
Öncelikle ilk silahın olan arkadaşlarını arayarak işe başla. Görevinde başarılı olmak için bulmaya ihtiyacın olan şeylerin bir listesini yap ve onlara aranızda bölüştür:
1. Nerede oturuyor
2. Nerede takılıyor
3. Nelerden hoşlanıyor
4. Arkadaşları kim
5. Hayalindeki kız nasıl biri
* Ondan hoşlandığını başlangıçta ona belli etmek zorunda değilsin ama bunun yerine arkadaşların onunla samimiyet kurabilir. Böylece sen de tanışma fırsatı yakalarsın. Eğer onunla direkt olarak hiçbiriniz tanışmıyorsanız, onun çevresindekiler kanalıyla bir bağlantı kurabilirsin.
* Arkadaşın, yakışıklıyla yapılacak bir konuşmada mutlaka senden bahsetmeli. Mesela, Eminem hayranı olduğunu öğrenirse 'Ooo, benim arkadaşım (buraya senin adını koysun) .... da Eminem'i çok sever, hastasıdır' diyebilir.
2. GÜN
Görünüşünde çarpıcı bir değişiklik yapmaya ne dersin? Bunun için sana 3 altın kural öneriyoruz:
* Değişiklik yap.
Kılığını değiştirirken, kendini değiştirme! Farklı ve çarpıcı görüneceğim diye aslında olmadığın biri gibi olursan sonra olacakları bir düşün... Böyle bir sorunla karşılaşmamak için dikkat çekici küçük detaylar yakala. Mesela, makyajının tonlarını değiştir. Çok abartılı ve koyu renkler kullanıyorsan, doğal tonlarda malzemeler kullan.
* Çekici görün.
Bacaklarını uzun gösterecek, paçaları bol olmayan, solmuş ve taşlanmış bir jean pantolon giyebilirsin. Göbeğini hafifçe açıkta bırakacak bir üst ile hoş görüneceğini de unutma. Ancak, gereğinden fazla silah kullanmaman gerekli, sadece göğüslerini kapatan aşırı açık bir üst giyerek itici görünebilirsin!
* Onun tarzını öğren.
Bu onun tarzını öğrenip o nasıl seviyorsa öyle görün anlamına gelmiyor ama diyelim ki, o metal ve hardcore müzikten hoşlanıyor ve o tarza uygun takılıyor. Sen de onun karşısına kafanda güllü tokalar ve üzerinde işli bluzlarla çıkarsan tam bir hayal kırıklığı yaşayabilirsin.

BAKIM ZAMANI
Parlak Dudaklar
Koyu renk ve özellikle kırmızı rujlardan kaçınmalısın. Bunun yerine parlatıcı ve pastel tonlarda ruj kullanmayı dene.
Doğal Koku
Kendi vücudunun yaydığı doğal kokuna güven! Ağır ve baharatlı kokulardan uzak dur. Banyodan sonra cildini nemlendirmek ve hafif bir koku elde etmek için krem kullanabilirsin.
Hoş Bakışlar
Çarpıcı bakış atabilmek için göz makyajına önem vermelisin. Doğal görünen gözler için kirpiklerine renksiz rimel sürebilirsin. Daha iddialı bir göz makyajı için sim kullan.
Yumuşak Eller
Erkeklerin en çok önem verdiği noktalardan biri olan ellerine bakım yapmalısın. Tırnaklarına oje, ellerine krem sürmeyi ihmal etme!

3. GÜN
Bugün taktik zamanı. Kendine güven ve harekete geç:
* Pozitif düşün!
Uzmanlar, duyduğun zaman kendini iyi hissedeceğin sözleri kendi kendine tekrarlamanı öneriyorlar. Örneğin, "Yeterince güzel değilim" dersen, öyle olmasa bile reddedilme duygusu hissedebilirsin. Bunun yerine kendini, motive edici cümlelerle övmeyi dene. "Ben SÜPERİİİİMM" demeye ne dersin?
* Durumunu seç.
Seni görevinde başarıya götüreceğine inandığın bir durum belirle. Örneğin, "Ben çok komiğim ve benimle takılan arkadaşlarım gülmekten kırılır." Ardından bunu ispatlayacak bir şeyler yap; caddenin ortasında etrafındakileri şaşırtacak çılgınca bir hareket etkileyici olabilir!
4. GÜN
Artık hedefine doğru ilerlerken yolu yarılamış sayılırsın. Bugünkü görevin yarın onun nerede olacağını öğrenmek. Çünkü, o hayatında ne gibi değişiklikler olacağını bilmese de, onu şaşırtmana az kaldı:
* Hay Allah, tesadüfe bak!
Yakın arkadaşlarınla birlikte onun takıldığı yere gitmek için bir plan yap. Karşılaştığınızda önce şaşırmış gibi yap, ardından da onlarla oturmak için uygun bir muhabbet konusu yarat. Konu uzadıkça onların yanına oturmak için sebebiniz olacak. Bu mümkün olmazsa onun yakınındaki masaya da oturabilirsiniz.
* Aynı otobüse bin.
Okul çıkışında onunla aynı otobüse bin ve yanına git. Okulda bir öğretmeninle aranızda geçen bir konu veya dün gece seyrettiğin bir dizi hakkında konuşabilirsin.
* Yakınlarında takıl.
Mümkünse sana rastlayabileceği her yerde karşısına çık. Birbirinizi daha fazla görmeniz işine yarar.
5. GÜN
Bu sefer onu gördüğünde etkileyici olmak için elinden geleni yapmalısın:
* Onu gördüğün zaman direkt olarak gözlerinin içine bak ve gülümse.
* Uzmanlar beden dilinin çok önemli olduğunu söylüyor. Vücudunu başın tavana değecekmişçesine dik tutmaya çalış. Bu seni daha fazla kendine güvenen ve güçlü biri gibi gösterecek.
* Elinde ilginç bir şey taşı. Minik bir kedi, tarot kartları veya dvd film olabilir. Bu yöntem aranızda konuşma başlatmak için her zaman işe yarar.
* Onun vücut dilini taklit etmelisin, tabi işi fazla abartmadan! Gayet doğal bir şekilde o boynunu kaşıdığında sen de elini boynuna götür. İçeceğinden bir yudum aldığında sen de kendininkinden iç. Farkında olmadan bu mesajları alacaktır.
6. gün
Sıkı dur, bugün yapman gereken görev çok çılgınca çünkü onu aramanın tam zamanı! Onu şaşırtıp aklına takılı kalmalısın ancak onunla görüşmek istediğini söylememelisin. İşte sana birkaç öneri:
* Onu aramadan önce doğru zamanı belirlemelisin. Böylece seni terslemeyeceğine emin olursun.
* Ne söyleyeceğini bil. Konuşma anında komik duruma düşmemek için telefon açmadan evvel söyleyeceklerini ve konuşmanın içeriğini kafanda oluştur.
* Konuşmanı ayna karşısında önceden alıştırma yapman seni rahatlatabilir. Onun sözlerine karşı vereceğin tepkilere hazırlıklı olursun. Seni kızdıracak bir şey söylerse derin bir nefes almadan sakın konuşmaya başlama.
7. GÜN
Yaşasın, artık görevini başarıyla tamamlamak üzeresin! Buluşma zamanı geldiğinde hata yapmamalısın, aman dikkat!
* Öncelikle sakin olmaya çalış. Onun da senin kadar şaşkın olduğunu düşün.
* Buluşmanızda arkadaşlarınız da varsa, ona diğerlerinden fazla yakınlık göster; sinemada yanında otur, bovlingte onun takımında oyna...
* Beraberken rahat ol ve olduğundan farklı görünmeye çalışma. Doğal olursan her zaman kazanırsın.
* Buluşmaya gitmeden önce sarımsak, soğan gibi kokulu yiyecekler yememelisin. Beraber bir şeyler yerseniz, yemekten sonra naneli sakız çiğneyerek nefesini tazele.