Dürüst olun Ondan neden ayrılmak istiyorsunuz? Önce bu soruya cevap verin. Kendinize zaman ayırın ve nedenleri düşünün... Ona başka nedenler göstererek ilişkiyi bitirmeyi düşünmeyin. Gerçekten hissettiklerinizi açıkça onunla paylaşın... Nazik olun Bir insana istenmediğini söylemek çok incitici olabilir. Söylemek istediklerinizi önceden planlayın ki, ağzınızdan istemediğiniz sözler çıkmasın. Bunu yaparken de kendinizi onun yerine koyun ve eğer böyle bir şeyi beklemiyorsa geçireceği şoku anlamaya çalışın.

Sakin olun
Hakkınızda ileri geri konuşuyorsa, size yalan söylediğini farkettiyseniz veya başka birinden hoşlandığını duyduysanız ondan ayrılmak isteyebilirsiniz. Eğer böyle özel bir durum varsa, hakkınızı sonuna kadar korumalısınız. Ancak sakin olmanız şart. Aniden öfkelenmek, sonunda sizi de üzebilir.

Utandırmayın
Başkalarının önünde size, 'Artık seninle birlikte olmak istemiyorum. Kendi yolunu kendin çiz' derse, kendinizi nasıl hissederdiniz? Pek mutlu olmazdınız herhalde. İlişkiyi bitirmek istediğinizi yalnız başınıza iken söylemeniz hem sizin, hem de onun işini kolaylaştırır.

Yüz yüze konuşun
Beraber olduğunuz insana ve ilişkinize çok büyük haksızlık yapmak istemiyorsanız, ilişkinizi, telefonla veya mesaj yoluyla bitirmeyin.