Erkek ve kadının aşkı yaşayışı farklı - 2


arayis - Erkek ve kadının aşkı yaşayışı farklı - 2

Biz söylemiyoruz, John Gray'in meşhur kitabı "Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten" öyle söylüyor! Geçen hafta birincisini yayınladığımız ilginç tespitlere kaldığımız yerden devam ediyoruz!
Kadın bağlılığa, erkek beğenilmeye ihtiyaç duyar
Erkek, kadının duygu ve ihtiyaçlarının kendi uğraşlarından daha önemli olduğunu belli ederek kadının sevilme gereksinimini doyurur. Kadın da erkeğin yaşamında her şeyden önde geldiğini hissettikçe ona olan beğenisi artar.


Kadın haklı görülmeye, erkek onaylanmaya ihtiyaç duyar
Erkek, kadının duygu ve istekleri konusunda tartışmak ya da karşı çıkmak yerine onları kabul edip, hak verdiğinde kadının haklı görülme ihtiyacı giderilmiş olur. Erkek kadına hak verdiğini belli etmeyi öğrendiğinde, kendisinin de öncelikle ihtiyaç duyduğu onayı elde etmiş olur.


Kadın güvenceye. erkek teşvik edilmeye ihtiyaç duyar
Erkek eşine sürekli ilgi, şefkat, saygı gösterip hak verdiğinde kadının güvenceye ihtiyacı karşılanmış olur. Güven veren bir davranış biçimi, kadına daima sevildiğini anlatır. Ancak kadın, erkeğin ona tekrar tekrar güvence vermesini isteyecektir. Benzer biçimde erkeğin de özellikle bir kadın tarafından teşvik edilmeye ihtiyacı vardır. Kadının teşvik edici davranışları, erkeğin kişiliğine ve yeteneklerine güvenildiğini belli ederek ona umut ve cesaret verir.