Bayanlar, eşiniz ya da partneriniz metroseksüel mi ? Yanıtınız "evet" ise bu haber tam size göre...Bir erkekle tanışıyor, âşık oluyor ve sonsuza kadar mutlu yaşıyorsunuz... Bu kadar kolay mı? Hayır! Çünkü gerçekte ilişkiler böyle yürümüyor. Beraber yaşadığınız erkeğin, sizin nemlendiricinizde gözü olması, bu ilişkinin dengelerini temelden etkileyebilir. Çünkü günümüz modern çiftlerinin şartları, ilişkileri, ihtiyaçları bir zamanlar olduğundan çok farklı. İşte Elele’den işinize yarayacak ipuçları

Bakım rutinine saygı duyun

Erkekleri after shave kullanmanın ''hanım evladı'' işi olmadığına ikna etmek yıllar almışken şu an kullandığı özel esanslı cilt bakım ürünlerini kutlamalıyız. Ama bir uyarı! Maalesef bu yeni bilinç, kendine güvensizlikle birlikte geliyor. Artık erkekler de erkeksi çekicilik imajına boğulmuş durumdalar. Mükemmel olabilmek için saatlerini spor salonlarında harcayıp, kaslarını tek tek inceliyorlar. Bu kendine güvensizlik halinin, ilişkilerine de yansıyabileceğini unutmayın.

Düşünmeden yollamayın

Evet, onun son yolladığı seks içerikli e-mail, mesaj ya da resmi en yakın kız arkadaşınıza forward etmek çok zevkli! Ama sakın yapmayın. Sadece güvenine ihanet etmemek için değil. Yolladığınız kişilerden biri de ona yakın birine yollayabilir ve bir bakmışsınız saniyeler içinde mailiniz dünyayı dolaşıyor.

Seks yaşantınızı asla kıyaslamayın

Kadınlar meraklı doğar ve her şeyi karşılaştırmaya bayılırlar. Mesela, ünlülerin nerede ne yaptığını öğrenmeye, dedikodu dergileri okumayı çok severler. Çok eğlenceli olan, kız arkadaşlarınızla anlattığınız karşılıklı seks itirafları ve hikâyeleri eğer kıyaslamaya girerseniz çok da eğlenceli gelmemeye başlayacaktır. Fakat unutmamak gerekir ki seks yaşantınız size aittir ve size özeldir. Arkadaşınız her gün orgazm yaşıyor olabilir ama belki de sizin yaşadığınız samimiyeti ve mutluluğu yaşayamıyor olabilir.

Hesabı ödemesine izin verebilirsiniz

Kulağa eski kafalılık gibi gelse de onun hesabı ödemesine izin vermek egosunun baş aşağı düşmesini önleyecektir. Çünkü çoğu zaman erkekler kendi değerlerini, size bir şey sağlayıp sağlayamamakla ölçerler. Feminizm kadının yetki almasıdır, erkeğe hükmetmesi değil. Eğer kendini umutsuzca maço hissediyorsa siz de ona istediğini verin ve bırakın hesabı ödesin.

Bilgilenin, ajanlık yapmayın

Myspace, Facebook ya da diğer sanal arkadaşlık siteleri sayesinde onun hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Sevdiği ve sevmediği şeyleri ya da eski aşklarını öğrenebilir; geçen hafta eğlendiği kulüpte çekilen fotoğraflarını görebilir, üniversitedeki aşkları hakkında derin bilgilere sahip olabilirsiniz. Yani zavallı adama bir tek soru bile sormadan onun hakkında koca bir dosya oluşturabilirsiniz.

Aslında işlerin karışıp tehlikeli boyuta geçtiği nokta da bu. Çünkü ismini Google’da aratıp biraz merak gidermek başka, her saniyesini takip ederek ajanlık yapmak başka! Sadece göz atmak iyidir, şayet sizi endişelen- direcek bir şey gördüğünüzde ona açıklaması için bir şans verirseniz...

Teknolojiye ara verin

Kısa mesaj, e-mail ya da MSN romantik mesajlar için iyi bir fırsat olabilir ama ilişkinizi bir gözünüz telefonda bir gözünüz bilgisayarda yaşamak kaliteli zaman geçirmek açısından pek de iyi bir fikir değil. Yürüyüşe çıkın, daha da iyisi bir şişe şarap alıp eve gidin. Bunlar size sevgili olduğunuzu hatırlatacaktır, Bill Gates’in destek timi değil!

Ona ne istediğinizi açıkça söyleyin

Erkeklerden ne düşündüğünüzü bilmesini beklemek, ''Sex and the City''nin ünlü âşıkları Carrie ve Mr. Big’de işe yarıyor olabilir ama gerçek hayatta işler böyle yürümüyor. Niyetinizi ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmek kesinlikle sizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır. İlişkinizdeki birkaç haftadan sonra özel bir şey mi yaşıyorsunuz yoksa sadece eğleniyor musunuz, belli olmalıdır. Altı aydan sonra eğer evlenme teklif etmeye niyeti yoksa bunu bilmek, gelinlik hayalleriyle boşa vakit geçirmenizi önleyecektir.

Havayı hep gizemli tutun

Onun evinde kalıp ertesi güne devam etmek çok zevkli. Hatta beraber brunch yapıp, akşamüstü DVD karşısında tembellik yapmaktan daha güzel ne olabilir, değil mi? Şöyle diyelim; aslında biraz gizem olması da iyidir ilişkide. ''O, daha fazlasını isterken oradan ayrılın'' anahtar cümleniz olsun. Her ne kadar ilk başlarda sabah kalktığınızda dağılmış saçlarınız ve rimelinizle seksi görünseniz de bir süre sonra alışkanlığa dönününce, akşamüstü keyfiniz tembelce kanepede uzanmış tutku kırıntılarıyla idare etmeye çalışan çiftlere dönüşür. Bu yüzden öğle yemeğinden önce ortamı terk edin.

‘Erkekliğinizi’ kapıda bırakın

Ofiste tam bir ''demir leydi''siniz. Günde sekiz saatinizi kendine güvenen, hakkını savunan tam iş kadını gibi yani erkek gibi davranarak geçiriyorsunuz. Bu sizi terfi ettirecektir. Ama ofisteki kişiliğinizi eve getirirseniz onun sizi bir savaş komutanı gibi görmesini sağlarsınız. Yapması ve yapmaması gerekenleri sıralamak, emir vermek veya cezalandırmak, iş kişiliğinizi eve getirdiğinizin en büyük sinyalleridir. Bu yüzden eve girerken erkekliğinizi kapının dışında bıraktığınızdan emin olun.