Eger bir baskasi için her seyinizi vermeye ve onun verecegi herseyi kabul etmeye hazir iseniz siz asiksiniz demektir. Ve ask dogaüstü güçler yetisinin azigidir...

Belki de pek çok kisiye göre anlam ifade etmeyen bir insana nasil olurda böyle tutkuyla baglaniriz ve hayatimiz onun kutsal ellerinde bir hiç oluverir.

Insan sonsuzlugu ve mutlak gücü arzulayan tek varliktir.Tanri ona kendi ruhundan üflemis ve özelliklerini sinirli bir sekilde insanda varetmistir. Ancak istekleri ve hayallerinin sinirsiz olmasina karsilik gücü oldukça sinirlidir.Acaba bu büyüleyici düzenin içindeki bu tezat!? nedir?Ve ask bizi mutlak güce ulastiracak bir büyü haline nasil gelebilir?

Bütün asklar aslinda insanoglunun kendi varligina duydugu asktan öte birsey degildir aslinda. Ve sizin bu yazi dizisinde bulmayi beklediginiz bilgiler bu tür bir aski anlatir. Açikçasi bütün asklari... etrafinizda gördügünü yada bakipta farkedemediginiz bütün asklari... Hiç biri kendine asikmis gibi görünmez ancak bilmelisiniz ki hepside kendine asiktir ayni sizin gibi yada benim gibi... lütfen bir narsistin itiraflari olarak bu yazi dizisine bir baslik koymadan önce devamini okuyun ve zaten bilimadamlarinca bilinen ama bizim oldukça yabanci oldugumuz bu olguyu birlikte inceleyelim.

Kendimize Duydugumuz Ask:


Sanirim insanlarin her davranisinin temelinde kendiyle ilgili bir yön bulundugunu biliyorsunuz.Yani bir dilenciye para verdigimizde yardim ettigimiz için kendimizi mutlu hissederiz yada cennete gitme fikriyle neseleniriz.Eger bir arkadasimizin yanina gidiyorsak bu onun sohbetinden hoslandigimiz yada isimiz oldugu içindir.Örnekleri arttirabiliriz. Bilim dilinde insanin sürekli kendiyle ilgili seyler yapmasini saglayan bu varliga id deniyor.Tasavvufta ise nefis.Bütün insanlarda bu varlik vardir ve emin olun yaptiginiz hersey onlarin isteklerinin bir sonucudur.Simdi bilmemiz gereken karsiliksiz ve herseyiyle karsidaki insana adanmis bir duygu yada davranis biçimi olaraka görülen askin nefisle ilgili yönü nedir?Böylelikle neden asik oldugumuzu daha iyi anlayacagiz ve bu bilgiler ileride ögreneceklerimizin temelini olusturacak.

asik olmamizi saglayan en önemli neden zayifliklarimizdir. Yani zayif yanlarimiz. Eger Biri bizi kendine asik ediyorsa kendimizi onun yaninda zayif yada güçsüz hissediyoruz anlamina gelir. Karizmatik yada çok yetenekli insanlara duyulan begeni buradan ileri gelir. Ancak Bu kimse sizinle ayni parkurda yarisiyorsa yani hemcinsseniz yada kariyerinizde size engel çikaracak kadar yetenekliyse bu kiskançliga dönüsür. Öyleyse bu insanin bizim zayif yanlarimizi ortaya çikaracak yönlere sahip olmasi gerekmekte.Boyu ile ilgili problemleri olan bir bayan eger bunu kompleks haline getirmisse uzun boylu insanlara karsi kendini zayif hisseder. Ayni sey asagilik kompleksi olan biri içinde geçerlidir. Kendine güveni yerinde ve popüler insanlar karsisinda mahcupturlar hep.Peki bunun ne önemi var?kompleksler begenileri begeniler ise asik oldugumuz kimseleri belirler.

Onda Kendimi Görüyorum


Insanoglu pekçok zevk alacagi nesne ile zaman zaman mesgul olmaktadir. Bunlarin içerisinden en degerlileri insana en yüksek düzeyde zevk yasatan ve en ender bulunanidir. Ask insana bu deneyimi yasatir. yani kendini seyretme deneyimini. Eger bir insan karsi cinsinde kendinin hayran oldugu yada kendini diger insanlardan üstün kildigini düsündügü yönlerini görürse ki bunlari daha çok davranislardan bakislardan çikarir kendini psikolojik olarak görme yada ruhunu seyretme zevkini yasamis olur.

Bakislarindaki vahsiligi ve keskinligi üstün bulan bir erkek kendi tarzina benzer bir kadini gördügünde onunla ortak yönlerinin oldugunu farkeder. Ancak bu yönler spor,favori yildiz yada burç gibi seyler degildir. onu o yapan ruhunun yapitaslaridir. Ve o adam kizin gözlerinde kendini görmüstür. kendinin en sevdigi yanlarini. Ruhunun bir parçasini bir baskasinin bedenine girmis sekilde görmekten güzel bir duygu yoktur. Tabiiki onda gördügünüz sey yani size ait parça sizin en sevdiginiz yönünüzse.


Bu olay daha çok film yildizlarinin basina gelir.nedeni ise filmlerde yildizla özdesim kurmanin en yüksek düzeyde olmasi ve herkesin kendinden bir parça bulabilmesi için ortam hazirlanmasidir.Hatta bunu farketmis olan yönetmenler

bilinçaltinin zayifligini kullanarak yakin çekimlerle özdesim kurma gücünü en üst seviyeye çikarmaya çalisirlar.

Bazi insanlar içinde kendilerindeki en çekici yön hiç bir zaman ortaya çikaramadiklari ama hep özlem duyduklari yöndür. Bu özellige sahip birisi ile karsilikli baglanmak kendini tamamlamak olarak adlandirilir. bütün çabalar buna yöneliktir. Hediyeler, gözyaslari ... o kiz yada erkek aslinda onun bir parçasidir. çünkü içinde aslinda ona benzer bir parçayi hep yasatmaktadir. ve onu kendi benliginden ayri biri olarak göremez olur. artik kendi için istedigini onun içinde isteyebilir. hatta iyilik yapilacaklar sirasinda anne babasindan önce akla gelir ve ilgiyi hakeder.

elbetteki sizde ki nitelik pekçok insanda kompleks olustaracak kadar olaganüstüyse siz insanlarda daha önceden farkedilemeyecek bir tepki yaratmis olur ve bunun sonucunda pek çok kompleks gelistirebilir begenilerde degistirebilirsiniz. nasil ki brad pitt i gördükten sonra bir kizin sarisinlardan hoslanmasi, sharon stone gördükten sonra vahsi ve seytani bir güsellik aramasi gibi... karakter ve kompleksler degisken oldugu için zaman içinde asklarimizdan vazgeçeriz yada bazi seyler kaniksanarak eski güzelliklerini yitirirler.

kendinizde bütün insanlari etkileyecek ve hiç görülmemis yönler yada görünüm sekilleri gelistirmek için gerekli bütün bilgiler kitap verilmistir. simdilik yaraticiliginizla basbasasiniz. yada 275 hafta sürecek yazi dizisini takip edin.Umariz kitabin tamami yakinda intennet üstünden e-kitap olarak satisa sunulurda sizde çok uygun bir ücretle bu essiz bilgi hazinesine sahip olabilirsiniz.