Telif hakları ödenmiş 100 binlerce yerli ve yabancı şarkı sanal ortama taşınıyor. Müyap, Mesam gibi meslek örgütleri ile işbirliğinde bulunan Videonet, musicopat.com adlı bir müzik sitesi kurdu.

Musicopat, 100 binlerce yerli ve yabancı şarkının yükleme olmadan, bedava dinlendiği Türkiye'nin ilk ve tek yasal müzik sitesi. Bu siteye üye olanlar diledikleri şarkıları veya radyoları online dinliyor, kendi profillerini yaratıp yeni arkadaşlıklar kurabiliyor. Site, geçmişten günümüze yerli ve yabancı 100 binlerce şarkıyı arşivinde barındıyor. Üyeler; evde, işyerinde, partilerde, internet bağlantısı olan her yerde siteye kolaylıkla ulaşabiliyor, diledikleri şarkıları bilgisayarlarına yüklemeden, ücretsiz birşekilde anında dinleyebiliyorlar. Ayrıca, müzik türlerine ve şarkıcılara göre özel hazırlanmış 10'larca radyonun çevirim içi frekansı sitede mevcut.
Bunun yanında site müzik tutkunlarına birbirleriyle tanışıp, sohbet etme ve arkadaşlık kurma imkanı tanıyor. Musicopat'lar, kendi gruplarını kuruyor, arkadaşlarına şarkıhediye edebiliyor. Herkes müzik dinliyor, herkes sohbet ediyor!

Musicopat; müzik sektörünü temsil eden meslek birlikleri (müyap, mesam, msg,müyorbir) ile içerik ortaklığında bulunarak, eser sahiplerinin haklarını gözetiyor. Çeşitli müzik tarzlarındaki 100 binlerce şarkı, yasal ve ücretsiz olarak üyelerin erişimine sunuluyor.