Teknolojinin nimetlerinden faydalanmadıkları sanılan yaşlılar için Facebook benzeri bir sosyal etkileşim ve tanıtım sitesi kuruldu.
The Times gazetesinde yer alan haberde, "Yaşlılar için güzel haber. Artık yaşlılar için de sosyal etkileşim sitesi var." denildi. Tatil sigortası satan Saga şirketi, Sagazone adlı bir site kurarak yaşlıların sosyal etkileşim sitesinde birbirleri ile tanışmalarına ve çeşitli konularda bilgi paylaşmalarına olanak sağlıyor. Dört ay önce kurulan siteye 13 bin kişi kayıt yaptırdı.

Saga CEO'su Andrew Goodsell sitenin tanıtımında yaptığı konuşmada, "İnternet, 50 yaşın üzerindeki insaların artık daha fazla olduğu bir yer." dedi. Siteye en yaşlı üye 87 yaşında.

The Financial Times gazetesi de sitede tanışan bir grubun, Malta'daki bir otelde bir araya geldiklerini de belirtti. Gazeteye konuşan May Murray adlı bir site üyesi, "Sosyal yaşamını genişletti. Her sabah siteye giriyorum. Şimdi 40'larında olan çocuklarım beni kıskanıyorlar ama katılamazlar çünkü burası için fazla gençler." dedi.

YAŞLILAR İNTERNET EKONOMİSİNDE ÖNEMLİ BİR İTİCİ GÜÇ


The Times gazetesi, Saga adlı siteye ilişkin haberinde 50 yaş üzerindeki kişilerin internet ekonomisinde "önemli bir itici güç" olduklarını belirtti. 50 yaş üzerindeki 15 bin internet kullanıcısı üzerinde yapılan araştırmaya değinen The Times, "Araştırmaya katılanların üçte biri uçak biletlerini ve kitaplarını internetten üzerinden aldıklarını söyledi. Üçte ikisi ise, elektrikli aletlerini internet üzerinden aldıklarını kaydetti." dedi.