"Nihat Doğan'ı bir kaşık suda boğmak isteyenler" grubu birinci sırada...


Arkadaşlık sitesi Facebook’ta pek çok sanatçının kişisel sayfası ve ‘fan grupları’ olduğu gibi adlarına ‘gıcık olanlar’ bölümleri de açılıyor. Rekor 76 grupla Nihat Doğan’da, Ferhat Göçer adına açılan gruba eski eşi bile üye.

Hemen her gün dünyanın en popüler arkadaşlık sitesi Facebook ile ilgili biri haber yayımlanıyor. Geçen haftaki haberlerden bir de doktor şarkıcı Ferhat Göçer ile ilgiliydi. Haber sitede açılan ‘Ferhat Göçer’den Midesi Bulananlar Kulübü’ adlı gruba Göçer’in ilk eşi Berna Hocaoğlu’nun da üye olduğu hatta sanatçının estetiksiz fotoğrafını eklediğine ilişkindi. Göçer’e ait fotoğraf Facebook’ta sanatçılar adına açılan grupları da gündeme getirdi. Pek çok fan grupları var sanatçılar adına ama öte yandan Gülben Ergen’den Nihat Doğan’a, Petek Dinçöz’den Hüsnü Şenlendirici ve Deniz Seki’ye adına ‘midesi bulananlar’, ‘nefret edenler’, ‘ööö gelenler’, ‘gıcık olanlar’ gibi uzantılarla pek çok grup da açılmış.

FERHAT KOVUCU KREM!

Eski eşinin de üye olduğu ‘Ferhat Göçer’den Midesi Bulananlar Kulübü’nün üye sayısı dört gün önce tam 2 bin 143 kişiydi. Göçer bu grupta ‘tenor, sosyete türkücüsü’ olarak adlandırılıyor ve herkes şarkıcı hakkında görüşlerini yazıyor. Örneğin ‘Ferhat Göçer’le ıssız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şey nedir acep?’ tartışma konusuna verilen bir yanıt şöyle: ‘1.Anti-ferhatik ilaç 2. Beni bitkisel hayata sokması gereken bir ilaç. 3. Ferhat kovucu krem.’

‘Ferhat Göçer’den haz etmeyenler toplantımızı şurada yapalım (kim nerede yapmak istiyorsa yazsın)’ sorusuna verilen en ilginç yanıtlardan biri ise şu: ‘Ferhat Göçer’in çalıştığı hastaneye gidelim orada pankartlarla protesto edelim bu adam sağlığımıza zararlı diye.’

Zaman zaman bu gruplarda kantarın topuzu da kaçmıyor değil. Örneğin ‘Ferhat Göçer hangi filmde, hangi rolde oynar?’ sorusuna ‘Film: Titanik. Rol: Gemi direği’ veya ‘Film: Tarzan, Rol: Meşe odunu’ yanıtını verenler olmuş.

DİVA’DAN KORKUYORUZ

‘Bülent Ersoy’dan korkanlar’ grubunun 21 bin 235 üyesi var. Grubun tanıtımı şöyle yapılmış: ‘O panda makyajı yaptığı gözlerini feldir feldir açıp ‘Allahüteala’ dediği an ‘Bissssssmillaaaahi-iiiiirahhhmaniii- rahhhimmm’ diyenler...’ Öyle ki grup üyeleri kendi aralarında ‘Bülent Ersoy Facebook’a girer de bizi bulur diye korkmuyor musunuz?’ sorusuna yanıtlar vermişler; ‘Üye sayısı fazla, hepimiz bir olursak belki bir şey yapmaz’ diyen de var, ‘Hepimiz tek yürek olursak bu korkuyu aşarız belki diye geldim’ diyen de.

Facebook’ta 619 arkadaşı olan Helin Avşar için esprili bir bölüm açılmış: ‘Helin Avşar bizi de Facebook’una eklesene (!)’ Grubun bin 74 üyesi var ve ‘Avşarların olmadığı bir dünya olmaz olsun’, ‘Biz de sosyaliz’, ‘Bizim de 500 arkadaşımız olsun Facebook’ta’ deniliyor.

Ona ‘gıcık’ olanlar tam 76 grup açtı

Facebook’ta ‘nefret ediyoruz’ diye adına en çok grup açılan isim belki de Nihat Doğan. ‘Anti Nihat Doğan, Nihat Doğan’ı bir kaşık suda boğmak isteyenler, iddaya girerim Nihat Doğan’ı yaş sopayla dövmek isteyen 1000 kişi bulurum, Nihat Doğan bundan sonra hiçbir programa çıkmasın diyenler, Nihat Doğan’ın içindeki düdük çıkarılsın diyenler’ gibi tam 76 grup bulunuyor. ‘21. yüzyılın en büyük düşünürü: Nihat Doğan’ adlı grupta ise şarkıcının magazin programlarında söylediği sözler yer alıyor:

‘Ben 0 rh kan gibiyimdir’

‘Sakat sinek olmayı bildiğim gibi ebabil kuşu olmayı da iyi bilirim.’

‘Nihat Doğan sakal gibidir. Nihat Doğan’ı kesersin, daha gür çıkar.’

‘Önce lafa bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adam mı diye...’

Kimin grubuna kaç kişi üye?

CANKAN ve İsmail YK’dan nefret edenler: 204 üyesi var. DEMET Akalın’dan nefret edenler: 87 üyesi var. ARMAĞAN Çağlayan’a gıcık olanlar: 121 üyesi var. ÖZCAN Deniz’e gıcık olanlar derneği: 85 üyesi var. KIRAÇ’A kıl olanlar: 993 üyesi var. HÜLYA Avşar, GÜLBEN Ergen ve Petek Dinçöz’den nefret edenler: 166 üyesi var. YILDIZ Tilbe ve Serdar Ortaç’tan tiksinenler cemiyeti: 204 üyesi var. DENİZ Seki ve Hüsnü Şenlendirici’den artık öööö gelenler: 26 üyesi var.