Telekom'dan sabit ücret açıklaması

Türk Telekom, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesinde sabit ücretle ilgili dün sonuçlanan davanın gerekçeli kararında, "duruşma sırasındaki karışıklık nedeniyle sehven" hatalı karar verildiğinin belirtildiğini bildirdi.
Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, bugün basında yer alan haberlerde Türk Telekom'un sabit ücret uygulaması ile ilgili davanın tüketici lehine sonuçlandığının belirtildiği hatırlatılarak, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi tarafından hazırlanan ve "davanın şirket aleyhine sonuçlandığının hata ile belirtildiğini" bildiren gerekçeli kararın bugün şirkete ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada, sabit ücret alınmasının 406 Sayılı Telgraf ve Telefon Kanununa uygun olduğu, mahkeme tarafından davanın Türk Telekom aleyhine sonuçlandığının mahkemede meydana gelen karışıklık nedeniyle ve hata ile belirtildiği, şirketin sabit ücret almakta haklı olduğu ve Yargıtay'a başvuru yolunun açık olduğunun gerekçeli kararda açıklandığı belirtildi.

Hata sonucu verildiği mahkemesince de kabul edilen söz konusu kararla ilgili gerekli hukuki adımların şirket tarafından atılacağı bildirilen açıklamada, "İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi, gerekçeli kararında neden sabit ücretin hukuka uygun olduğunu detaylarıyla açıklamıştır. Kararın hata ile ret şeklinde yazılmış olduğu, bu açıklamalardan da kolayca anlaşılabilir. Üstelik İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi, söz konusu davanın hemen ardından aynı gün görülen aynı hakem heyetince verilmiş aynı nitelikte sabit ücret nedeniyle açılmış benzer bir davada Türk Telekom lehine karar almıştır" denildi.