YouTube'un tekrar kapanmasını engellemek aslında sizin elinizde. YouTube'daki uygunsuz videoları yoğun şekilde şikayet edelim.


Bildiğiniz üzere popüler paylaşım sitelerine zaman zaman erişim yasağı getiriliyor ve bu siteler birçok kullanıcı tarafından görüntülenemiyor. Hukuk sistemimizdeki internet ve sayısal yayıncılıkla ilgili boşluklar sebebiyle, hakimlerin ve savcıların da eli kolu bağlı. Bu sebeple garip, işlevsiz veya aşırı gibi yorumlanabilecek ceza ve yaptırımları sürekli görüyoruz.

Bunun önüne geçmek şu an için mümkün değil; fakat uygunsuz içeriği YouTube.com sitesine rapor ederseniz belki YouTube.com kapanmadan bu videolardan kurtulunması mümkün olur. Özellikle de bir GMail hesabınız varsa, YouTube.com'a kaydılmanız çok daha kolay. Adım adım anlatıyoruz.


youtube kapanmasin 01 - YouTube Tekrar Kapanmasın!


YouTube'da olmaması gereken bir video gördünüz ve bunu bildirmek istiyorsunuz. Ne YouTube kapansın ne de o video orada kalsın!

youtube kapanmasin 02 - YouTube Tekrar Kapanmasın!


Gerekli videoyu buldunuz diyelim {buradaki konu mankeni}.


youtube kapanmasin 03 - YouTube Tekrar Kapanmasın!
Flag düğmesine bastınız ama üye değilsiniz dedi. Gmail hesabınız varsa YouTube'a üyelik daha kolay. Gelin adımlara bakarım.

youtube kapanmasin 04 - YouTube Tekrar Kapanmasın!Login with your Google account, kısmına tıklayın.


youtube kapanmasin 05 - YouTube Tekrar Kapanmasın!


Burada geçerli bir Google/GMail hesabı girin.


youtube kapanmasin 06 - YouTube Tekrar Kapanmasın!


YouTube hesabınız için gerekli kullanıcı adını seçip gerekli kısımları doldurun. Hâlihazırda bir YouTube hesabınız varsa ve bunu Google hesabınbızla birleştirmek istiyorsanız sol taraftan devam edebilirsiniz.


youtube kapanmasin 07 - YouTube Tekrar Kapanmasın!
Kullanıcı adınızı denetleyin ve formu gönderin.


youtube kapanmasin 08 - YouTube Tekrar Kapanmasın!
Önceki videoya dönün ve şimdi tekrar kendisini FLAG tuşu ile işaretlemeye çalışın.


youtube kapanmasin 09 - YouTube Tekrar Kapanmasın!
Genellikle aşağılayıcı, ırkçı, ulusları küçük düşürücü videolar HATE SPEECH olarak işaretlenebilir.


youtube kapanmasin 10 - YouTube Tekrar Kapanmasın!

Gerekli bildirimi yaptınız. Sizle beraber birkaç vatansever Türk genci daha bu işi yaptığında video illa ki Google tarafından YouTube sitesinden kaldırılacaktır. Ne YouTube kapansın ne o videolar oralarda dursun diyorsanız, bu çalışmayı diğer dostlarınızla paylaşın!