İnternet üzerinden ücretsiz kullanabileceğiniz araçlarla hayatınızı organize etmeniz çok kolay

reminder thumb400 - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı
Arkadaşınız telefonda size buluşacağınız yerin adresini verdi ve sizde aceleyle bir peçetenin üstüne adresi yazdınız. Günler geçti ve buluşma gününüz geldi çattı. Peki ya peçete nerede? Arkadaşınızın size verdiği adresi hatırlamaya çalışıyorsunuz ve peçeteyi ararken bir yandan da kendinize kızıyorsunuz. ' Ne vardı bir not defteri kullansaydım. Hiç de kullanamam öyle şeyleri ' .

Randevularınızı unutuyor, telefon numaralarını gazete kenarlarına yazıyor veya sevdiklerinizin doğum günlerini hatırlayamıyorsanız sizin için süper çözümlerimiz var. Masaüstüne bile kurmanıza gerek olmayan web üzerinden ulaşabileceğiniz harika yedi program.

İnternet üzerinden ücretsiz kullanabileceğiniz araçlarla hayatınızı organize etmeniz çok kolay.

Eğlenceli Hatırlatma: Remember The Milk
milk1 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet AracıAdına bakmayın sütle alakası yok.
Remember The Milk ile günlük programlarınız çok kolay bir şekilde planlayabilirsiniz. Eğlenceli arayüzü ile hem eğlenin hem de planlarınızı muntazam bir şekilde ayarlayın.

Hatırlatıcıları ile ister SMS ister e-posta olarak yapacaklarınızın mesajını alın. Bu sistem AIM, Gadu-Gadu, Google Talk, ICQ, Jabber, MSN, Skype ve Yahoo desteği sunmakta. Bir harita yardımıyla görevinizin nerede olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Adres sorma derdini ortadan kaldırmak bu kadar kolay.

milk2 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet AracıÇok fazla planınız mı var? Planlar arasında arama zahmetinden kurtulmanın en kolay yolu gelişmiş arama motoru. İstediğiniz kritere göre aramanızı yapın ve ihtiyacınız olan planı kolayca bulun.

Remember The Milk'e kaydolmak ücretsiz lakin Pro seçeneği de mevcut. Pro ile yıllık 25 dolar ödeyerek Windows Mobile ve iPhone kullanıcı dostu arayüze ve çeşitli ek avantajlara sahip olabilirsiniz.


Sanal Not Defteri: Backpack
backit1 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet AracıBackpack web tabanlı bir not defteri. Her bir sayfayı kendiniz ihtiyacınıza göre düzenleyebilir kolayca sayfanın içine notlar, yapılacaklar listesi ve yorumlar ekleyebilirsiniz. Sayfa içeriklerini isterseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir isterseniz de gizli tutabilirsiniz. E-postanıza veya mobil telefonunuza hatırlatıcı mesajları yönlendirebilirsiniz.

backit2 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı
Backpack'in ücretsiz versiyonu "biraz" limitli. Ayda 12 dolar ödeyerek daha çok dosya alanı, daha fazla sayfa ve grup takvim elde edebilirsiniz.
Online Asistanınız: Sandy
sandy1 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı İşte karşınızda
Sandy. Sanal asistanınız. Sandy size planlarınızı ve yapılacakları anımsatan e-postalar yolluyor ve bu e-postalar öyle güzel yazılmış oluyor ki içinizden ' Acaba Sandy gerçek birisi mi? ' sorusunu sormadan edemiyorsunuz.

sandy2 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı Sadece e-posta ile yetinmiyor asistanınız. Her nereye giderseniz gidin cep telefonunuza SMS veya avuçiçi bilgisayarınıza mesaj yollayarak sizi her zaman planlarınızadan ve yapacaklarınızdan haberdar ediyor.


Doğum Günü Paniğine Son: Gift Organizer
Arkadaşınızın doğum günü yaklaşıyor ve siz ne hediye alacağınıza karar veremediniz. İşte bu durumda imdadınıza Amazon'un Gift Organizer'i yetişiyor.

amazon2 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı Gift Organizer'i kullanmak çok kolay sevdiklerinizin adını, doğum tarihini, cinsiyetini giriyorsunuz. Doğum günü, mezuniyet ve yıl dönümü gibi seçeneklerden de uygun olanını seçip keyfinize bakıyorsunuz. Organizer o büyük gün yaklaştığında size önerilerinden oluşan bir e-posta yolluyor. Sizde hediyenizi ısmarlıyor ve sevdiklerinizin hediyelerini aldıklarındaki mutluluklarını birlikte yaşıyorsunuz. Teşekkürler Gift Organizer.Marka İsteyenlere: Google Not Defteri
google1 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı Düzinelerce tarayıcı sekmesi açık ve siz yer imi eklemekle uğraşmak istemiyorsunuz. O zaman
Google Notebook açın ve notlarınızı, yorumlarınızı eklemeye başlayın.

google2 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı Hem yer imlerinizi düzenli bir şekilde tutmak hem de unutmak istemediğiniz ve not tutmanız gereken internet sayfalarına ilgili notları düşmek için biçilmiş kaftan Google Notebook. Google Notebook'un şu anda sadece Internet Explorer ve Firefox üzerinden kullanılabildiği unutulmamalı.Sanal Seyahat Danışmanı: Tripit
tripit1 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı E-postanızda gelen kutunuzda uçuş, araç ve otel reservasyonlarınızın nerede olduğunu arama zahmetinden kurtulmanın en kolay yolu. Yolculuğunuzdan önce mesajlarınızı plans@tripit.com'e forwardlamanız yeterli.
Tripit seyahat organizatörü sizin için en uygun seyahat programını oluşturacaktır. Programın içeriğinde hava tahminleri, haritalar, güzergahlar ve gideceğiniz şehrin kılavuzu bulunuyor.

tripit2 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı İsterseniz seyahat programı içinde notlar düşüp, yorumlar yazabilir, arkadaşlarınızla paylaşıp fikir alış verişinde bulunabilirsiniz. Tatilciler ve iş seyahatine çıkanlar için olmazsa olmaz bir yardımcı Tripit.

GMail'in eksikliği giderilir: GTDInbox
gtdin1 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı GMail kullanıcıları bir yapılacaklar listesi olmadığından şikayet ederler. Firefox uzantısı olan GTDInbox işte tam bu şikayetler esnasında çıka gelmiş bir yazılım. Program yapılırken David Allen'in öncülüğünü yaptığı ' Getting Things Done ' kitabından esinlenilmiş.

gtdin2 thumb - Unutkanlar İçin 7 İnternet Aracı Mailinize gelen her bir mesaja not düşebilir yapılacak listesine alabilir ve ne kadar süredir listelerin ne kadardır mailin içinde olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz.