Facebook iyi güzel ama ben daha iyisini yaparım diyenlerden misiniz? İşte fırsat; Insoshi ile kendi sosyal ağ platformunuzu kurmak mümkün.


Facebook'ta profil sayfası oluşturmak ne ise, Insoshi ile sosyal ağ kurmak da aşağı yukarı aynı seviyeye denk düşüyor. Ruby on Rails ile oluşturulan Insoshi, bir açıdan tamamlanmayı bekleyen bir ürüne benziyor. Sisteme kayıt olduktan sonra, en iyi açık kaynak kodlu sosyal ağ platformunu oluşturmak için kodlamaya girişebilir veya kendi profilinizi oluşturabilirsiniz.

İşin Derinine İnelim

Aktif yapım aşamasında olan Insoshi ile olay bildirimleri, fotoğraflı ve yorumlu profiller, arkadaşlık bağlantıları, tartışma forumları, yorumlu blog sayfaları ve mesajlaşmaların yanı sıra profil, mesaj veya forum arama gibi Facebook ile yarışabilecek birçok özelliği kullanmak şu aşamada mümkün. Ancak kullanıcı özgürlüğünü Facebook'tan bir adım öteye taşıyan Insoshi, kullanıcılarının sadece uygulamalarına değil, kodlamalarına da müdahale etmelerine olanak tanıyor. Siz de kendinize güveniyorsanız GitHub havuzundan kodları indirebilir ve kendi sosyal ağınızı kurabilirsiniz.