Microsoft'un Windows Live araçları geçen hafta güncellenmişti ve bu yenileme dalgası haftaya da devam edecek gibi görünüyor.

Şirketin dediklerine bakılırsa Hotmail "birkaç gün içinde" öyle bir güncellenecek ki çoğumuzun yakındığı yavaşlık problemi ortadan kalkacakmış. Rakamla belirtmek gerekirse servisin %70 oranında hızlanması öngörülmekte.
Ayrıca Hotmail'e birtakım kullanışlı fonksiyonlar da eklenecek. Örneğin aynen Microsoft Outlook'da olduğu gibi henüz okumadığınız e-postaların ilk paragrafı siz postanın üstüne tıklamadan gösterilecek. Dahası "To (Kime)" alanına otomatik tamamlama, anlaşılması kolay takvim paylaşım seçenekleri ve gelen (inbox) kutusu üzerinden doğrudan sohbet programına erişim gibi pratik özellikler de bunlar arasında. Üstelik virüs ve spam koruma teknolojisi de geliştirilecek.
İyileştirmelerden sadece Windows Live Hotmail'in değil, tüm Windows Live platformunun nemalanacağını söyleyelim. Mesela, haftaya belki de Windows Live Spaces alanlarına erişirken yaşadığımız yavaşlık problemi ortadan kalkabilir. Bekleyip göreceğiz.