Büyükşehir Belediye Google’a Fark Attı 16 Şubat 2009 12:43

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalar ile İstanbul’da Google’a fark attı. Daha güncel ve daha detaylı harita bilgisine erişmek için yapmanız gerekenler bu haberde
Google Haritalar ve Google Earth gibi kullanmaya bayıldığımız ve adeta televizyon kanalı gibi seyre daldığımız uygulamalarla beğenimizi kazanan Google, İstanbul haritalarında yerel yönetime yenik düştü. Google Earth ve Google Haritalar'da İstanbul sınırlarında aradığınızı bulamıyor veya zor buluyorsanız, bulduğunuz görüntüden memnun olmuyorsanız size çözünürlüğü çok daha yüksek olan Şehir Rehberi'ni tavsiye edebiliriz.
gugi1234780712 - Büyükşehir Belediye Google’a Fark Attı
Google ile dünya ve dolayısı ile Türkiye görüntülenebiliyor
Aslında Google'ın dünya genelinde yaptığı detaylı çalışmayı İBB doğal olarak İstanbul'da gerçekleştirmiş. Özellikle Google Okyanus gibi getirdiği son yeniliklerle Google Earth'ün yerini başka bir uygulamanın alması mümkün değil ama söz konusu yerel bilgi olunca yerel kaynakların önüne geçmek zor. sehirrehberi.ibb.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz şehir rehberi Google haritalarına göre daha güncel ve daha yüksek detay görüntülerine sahip. Ne var ki 3 boyutlu görüntüler ve binalar konusunda Şehir Rehberi'nin çok çalışması lazım.
ibb1234780758 - Büyükşehir Belediye Google’a Fark Attı
İstanbul ile ilgili en detaylı bilgiler ise Şehir Rehberi'nde
Buna rağmen Şehir Rehberi'nde 1946 yılına ait görüntülere bile ulaşabiliyorsunuz. Şehir anlamında farklı kişilerin çektiği fotoğraflar ve çeşitli bilgiler için Google Earth iyi ama güncel harita ve daha detaylı bilgiler için ziyaret edeceğiniz adres Şehir Rehberi olarak görülüyor. En kötü ihtimalle çevredeki nöbetçi eczaneler bile çok işinize yarayabilir.