Kız olmanın güzelliklerini anlamayan Berkecan, arkadaşlarıyla girdiği iddiayı kaybederse kız kılığına girip sokaklarda yürüyecek!..

Bugünlerde sanal alemde ilgiyle izlenen bir video dolaşıyor. kizlararasinda. ve birçok internet sitesinde binlerce kişi arasında paylaşım yoluyla yayılmaya başlayan bu video, çok eski bir tartışmayı tekrar gündeme getirdi. Erkeklerin, kız olmanın güzelliklerini çoğunlukla anlamayışı, eğlenceli bir çekişmeye yol açacağa benziyor. İstanbul'da yaşayan lise öğrencisi Berkecan'ın, birkaç kız arkadaşıyla sıradan bir kız-erkek çekişmesinde görüldüğü bu videonun internette yayılması, gençler arasında bomba etkisi yarattı.

Üç kız arkadaşı Pelin, Merve ve Ceren ile tartışırken kız olmanın güzel yanlarını anlamadığını söyleyen Berkecan, kız arkadaşlarının kendine güvenen tavırlarıyla karşılaştı. Üç genç kız, kız olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu Berkecan'a ısrarla anlatmaya çalıştılar. Ancak bir türlü ikna olmayan Berkecan, kız arkadaşlarıyla akıl almaz bir iddiaya girdi.

Önce arkadaşlarından kız olmanın 50 güzel yanını söylemelerini isteyen Berkecan, kız arkadaşlarının 50.000 güzel yan bulabileceklerini duyunca buna çok ihtimal vermedi ve iddianın seyrini değiştirecek kararı verdi. Eğer kız olmanın 50.000 güzel yanını bulabilirlerse, Berkecan kız gibi giyinip gezeceğini söyledi!

Şimdi bu videoyu izleyen tüm kızlar Berkecan'ın girdiği iddiayı kaybetmesi için kız olmanın güzel yanlarını yazıp bir araya getirmeye çalışıyor. kizlararasinda adresine girip Pelin, Merve ve Ceren'e destek vermek için sloganlarını yazan binlerce kız, bir yandan da hediyeler kazanıyor. 50.000 slogan toplandığında ise Berkecan'ın tepkisi ve kız kılığına girip girmeyeceği kizlararasinda'da açıklanacak.