Arkadaşlar bir çok kişinin PTC siteleri hakkında bilgisi olmadığı ve merak konusu olan bir konu olduğu için bu konu hakkında bilgi vermeyi uygun görüyorum. Mümkün olduğunda açıklamaya çalışacağım.

PTC siteleri reklamlar yayınlayan sitelerdir. Firmalarya da kişiler bu sitelere reklam tıklanma başında, banner gösterim başına vs vspara öderler. Bu sitelere üye olan kişiler de sitedeki reklamlara tıklayarakpara kazanırlar. Sitenin belirlediği miktarlarda tıklama başına parakazanırsınız. Çoğu sitede ortalama olarak bir reklamdan 0.01 civarında kazançelde edilir. Türkiye de de bu tür sistemler var fakat 100 ytl ye ulaşamazsanödeme yapmıyorlar. Bu da bizleri bir süre sonra bu işten vazgeçiriyor. Busitelerde ise ödeme miktarı 1-10 $ civarında yapılabiliyor. Yani 1$kazandığınızda bile site size bir kaç gün içinde ödeme yapıyor. Tabii ödemeninçabuk yapılması bizim hevesemizi kırmamış oluyor.

Hazırlamış olduğum bloğumdan bir çok kişi yararlanmaktadır. Sizler içinde iyi bir PTC site kaynağı olacağını düşünüyorum. Buradan bloğumu ziyaret edebilirsiniz.

Önceleikle şunu belirtmeliyim. Busitelerden gerçekten para kazanabilmek için premium üyelik almak ve mümkünolduğunda fazla o siteye referans üye getirmektir. Yani sitenin bizlere verdiğireklam linklerini kullanarak siteye başka üyeler getiririz. Böylece kayıt olanüyelerden de bizler bir kısım kazanç elde ederiz. Ama premium üyelik almadan dakazanabilirsiniz fakat baya uğraşmanız gerekir.Bazı sitelerde hazır kampanyavarken ( yıllık 14, 1,5$ , 3,5$ , 5$ , 10$, 15$ civarlarında) kaçırmamanızıtavsiye ederim. Çünkü siteler oldukça hızlı büyüyorlar ve büyüdükçe defiyatları arttırıyorlar.

Bu sitelerde işlem yapabilmemiz için önce Paypal hesabı yada Alertpay hesabıalmanız gerekir. En çok Paypal hesabı kullanılır. Eğer isterseniz ilerleyen zamanlarda Alertpayı da kullanabilirsiniz. Ama siz işe başlamadan her ikisini de alın kenarakoyun. Paypal ı sürekli kullanacaksınız zaten. Sizin ödemeleriniz ve sitelerinsizlere yapacakları ödemeler sürekli paypal üzerinde yapılmaktadır.

Buradan Paypal hesabı açabilirsiniz.

Buradan Alertypay hesabı açabilirsiniz.


Derseniz ki bana ayda 60-70 tl yeter, o zaman yaklaşık 60-70 ytl civarında birmasraf yaparaktan (( 1 yıllık premium üyelik, benim sizlere tavsiyeettiklerimden 7-8 tane üye olabiliyorsunuz. Kısa süreliğine çok uygunfiyatlarla üye olabiliyorsunuz)) her ay o civarlarda para kazanmanız mümkündür.tabi bunların yanında da yaklaşık 10 tane de normal üyelikle başka siteleri dekullanmanız gerekir. Burada sınır sizsiniz. isterseniz 30 tane üyelik alıp dahafazla kazanırsınız. tabi her yerde üyelikler o kadar ucuz olmadığı için birazmasraflı olur. Ama bu sitelere reklam vermek 500-1000 tl kadar birbütçe ayırıp güzel bir blog site yaparsanız çok fazla üye toplayabilirsiniz.Şahsen ben 2-3 günde üyeliklerim + reklamlarım dahil 500 ytl lik bir masrafyaparak 120 kadar bir üye topladım. Yani sizin bütçeniz ve uyguladığınız reklamyöntemleri çok önemlidir. Her referans üyenizin tıkladığı reklam başına da 0.02ila 0.001 arasında değişen miktarlarda para kazanırsınız. Bu nedenle üyetoplamak kendi kazandığınız reklam paralarından kat kat fazla kazanç demektir.Burada da şuna dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki üyeniz kazandıkça siz daha çokkazanacaksınız.
Bu nedenle yönlerdirdiğiniz sitelerdeki premium üyelik ücretleri ucuz olsun kio kişi premium üyelik alabilsin. Böylece o üyemizden yıl boyu sürekli birkazanç sağlamış oluruz. Eğer gidipte 50-60$ lık yıllık üyelikle yeni başlayanhiç kimseye premium aldıramazsınız. Bu da boş gelmiş bir üye demektir vebizlere hiç bir şey kazandırmaz. Boş 200 tane üyeniz olacağına 10 tane premium üyeniz olsun 10 tane siteden tahminimce ortalama aylık 200-300 civarı kazanç edebilirsiniz. Bu da sitenin aldığı reklam miktarına göre değişmektedir. Site ne kadar çok reklam alırsa siz de o derece kazanç elde edersiniz.

Benden şimdilik bu kadar. Eğer sizlerin kafanıza takılan sorular varsa elimdengeldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
İyi günler. Bol kazançlar.
SAYGILARIMLA