İnternette mail ve msn vasıtası ile bilgisayardan bilgisayara yayılarak sistemleri çökerten, Power Point sunusu şeklinde maillere eklenti olarak gönderilen virüs, PKK yanlısı ve PKK'ya maddi destek veren Kürt Bilgisayar Korsanları tarafından geliştirilmiş.

Gelen virüste bulunan Power Point sunusunu açtığınızda virüs kendini bilgisayarınızın system klasörüne yönlendiriyor. Arka planda dosyalarınızı silme işlemi başlıyor. Siz sunumda bulunan teröre lanet cümlelerini okurken virüs işinin çoğunu tamamlamış ve son sunuya geldiğinizde şok olmuş bir şekilde bakakalırken sisteminiz iptal oluyor.

Korsanlar, son sunuda PKK yanlısı söylemlerini ve sisteminize verdiğiniz zararları yazmışlar.

Bir diğer virüs de a k a l @ h o t m a i l . c o m mail adresinden geliyor. Bu virüs ile kişilerin statik ve dinamik ip numaralarını alıyor ve bu ip adreslerini kullanarak internette dolaşıp mailler gönderiyor, çeşitli sitelere üye oluyor.

'It is too late now, your life is no longer beautiful' (artık çok geç hayat sizin için güzel değil gibi bir mesajla karşılaşmak istemiyorsanız aşağıdaki yazılanları okuyunuz..


Korunmak İçin:

Gelen maillerinize dikkat edin. Özellikle l an e t h t h e t e r o r @ h o t m a i l . c o m adresinden ve a k a l @ h o t m a i l . c o m adresinden gelen maili direkt silin.

Bu virüs, kişilerin msn listesinde bulunanlara aynı maili gönderdiğinden çabuk yayılıyor..
Aman dikkat...