Ünlülerin halkla daha iyi ilişki açmak için açtığı sosyal ağ hesapları hacker'ların eline geçerse sizce nasıl bir kaos yaşanır? Dünya neredeyse bu sorunun cevabını alacaktı.
Dünyayı saran sosyal ağ çılgınlığı, ünlülerin ve politikacıların reklam çalışmaları için büyük bir fırsatta sağlıyor. Özellikle politikacılar, Twitter gibi sosyal ağ sitelerini kullanıp, halkla daha yakın ve modern bir imaj çiziyor. Vatandaşlar ise kendilerini yöneten kişileri, internet sayesinde yakından tanıdığı için gayet mutlu oluyor.
Bu kusursuz düzen, Fransız bir hacker tarafından bozuluyordu. Twitter'daki bir açığı keşfeden HackerCroll takma adlı kişi, ABD Başkanı Barrack Obama ve Britney Spears başta olmak üzere birçok siyasetçi ve ünlünün adreslerini hack'ledi Ancak, bu kişinin kurbanlarının özel bilgilerini tamamen ele geçirmeyi başaramadığı ortaya çıktı.

barackhacked1269530457 - Ünlülerin Twitter Hacker'ı Yakalandı
Obama'nın sayfası bu hale geldi
Kendini kanıtlamak için hack'ledi
Tüm dünyaya bu kişileri hack'lediğini ekran görüntüleriyle kanıtlamaya çalışan 25 yaşındaki sanal korsan bir anda CIA, FBI ve Fransız polis teşkilatının alarma geçmesine neden oldu. Kısa sürede tutuklanan HackerCroll'un henüz gerçek ismi açıklanmadı.

britneytwitter1269530523 - Ünlülerin Twitter Hacker'ı Yakalandı
Britney bir anda tüm dünyaya rezil oldu
Ancak Fransız polisinin yaptığı açıklamaya göre hacker bu kişi para için yapmıyor. HackerCroll'ün siyasi bir amacı olmadığını da belirten polis güçleri, sanal korsanın sadece kendini kanıtlamak ve insanların özel yaşamlarını öğrenmek için bu eylemi gerçekleştirdiğini açıkladı.
Dünyayı ayağa kaldıran gencin, gerçek kimliği ve akıbeti ise önümüzdeki günlerde belli olacak.