Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen Twitter, dolayısıyla hacker-larında hedef tahtası oldu. Twitter'daki yeni virüsden kurtulmak için haberimizi okuyun

Özellikle ünlülerin aktif kullanımından dolayı oldukça popüler bir site haline gelen Twitter, gün geçtikçe de gelişimine devam ediyor. Hal böyle olunca sitenin hacker-ların da iştahını kabartması kaçınılmaz oluyor. Sitedeki Tweet trafiğinden yararlanmak isteyen hacker-lar, zararlı yazılımlarla siteye saldırıyorlar. Bu yazılım ise şu şekilde çalışıyor: Kullanıcının ağzından arkadaşlarına ingilizce bir mesaj atan yazılım, arkadaşların bu mesajdaki linke tıklamalarını istiyor. Üstelik bunu da kullanıcıların duygularını kullanarak yapıyor.

twittervirusorta - Twitter daki bu virüse dikkat !
Listenize gizlice giren kişiler adındaki mesajda yönlendirmeler yapılarak linke tıklaması istenen kullanıcı eğer bu linke tıklarsa yazılım profili ele geçirmiş oluyor. Bu yazılımdan korunmak içinse ingilizce mesajlara dikkat etmek gerekiyor. Eğer bu yazılımdan etkilendiyseniz bu sefer de aktif olan uygulamaları settings/connection kısmından kapatarak yine yazılımdan kurtulabilirsiniz. Zararlı yazılım hala araştırılıyor. Bakalım ilerleyen günlerde bununla ilgili daha nasıl bilgiler ortaya çıkacak?

Kaynak