twitter baslik - Twitter'da spam tehlikesi!
Barracuda Networks adlı güvenlik firmasının yaptığı araştırmalar sonucunda, 2010 yılında suç içerikli olması sebebiyle bloke edilen Twitter hesap sayısının artışa geçtiği belirlendi.


2009 yılında hızla artan spam sayısının önüne geçmeyi başaran Twitter�in, istatististiklere bakıldığında 2010 yılı içerisinde spam sayısının artış göstermesine rağmen birçok zararlı hesabı bloke ederek zararlı içerik sayısını böylece azaltmış oldu. 2010 yılının ilk yarısında bloke edilen hesap ortalaması %20 iken, ikinci yarısında bu oldukça düşüş göstererek %2�lere kadar indi.
twitter - Twitter'da spam tehlikesi!
Barracuda Networks�ün yaptığı diğer araştırmalar sonucunda Twitter hesaplarının %43�ü gerçek kullanıcı yani, ortalama olarak 10 takipçisi, 10 arkadaşı ve 10 tweet�i olan kullanıcılar, diğer hesapların büyük bir çoğunluğunda ise hiçbir hareketlilik görülmüyor ve bu kullanıcı kitlesinin %11�inin de hiç arkadaşı yok. Bu araştırmaların dışında Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları ile de kıyaslanan Twitter�da aylık ortalama 24 milyar arama yapılmış. Araştırmalar sonucunda bu siteler arasında zararlı yazılım içeren sitelere yönlendiren bağlantı ortalaması ise Google % 38, Yahoo %30, Bing %24, Twitter %8 olarak sıralanıyor.

Gerçek zamanlı olarak spam olduğu düşünülen Twitter hesaplarını buradan takip edebilirsiniz.