Dünya Fuarı için Google'den özel logo sitenin ana sayfasındaki yerini aldı. Dünya Fuarı ilk 160 yıl önce kuruldu. Dünta Fuarı ile ilgili ayrıntıları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

dunya fuari - Dünya Fuarı Google logosu yayınlandı

Dünya Fuarı
160. yıldönümü anısına Google'dan özel bir logo bugün sitenin ana sayfasında. 1939 yılında kurulmasıyla başlayan New York Dünya Fuarı Google dünya sitelerinin bugünkü logosu.

Dünya Fuarı 'nın 160 yıl önce bugün kuruluşunun anısına çizilen logoda renkli görüntüler bulunuyor. Logonun üzerine tıklanıldığında Dünya Fuarı hakkında bilgiler veriliyor.
Google arama sitesi logolarına bir yenisini daha ekledi. Google'ın ara ara değiştirdiği logolar, ünlü isimlerin doğum günlerinden ya da mucitlerin icatlarından ilham alınarak çiziliyor.

Google logoları bazen Türkiye'ye özel de olabiliyor. Cahit Arf gibi ünlü Türk isimlerinin doğum günlerinde de özel logo hazırlayıp Doodle değişimi yapan site, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümlerinde de ana sayfasına kırmızı bir gül koyuyor.
Google, değiştirdiği logolarla ünlü isimlerin sevenlerine ve icatların müdavimlerine hoş bir sürpriz yapmış oluyor. Dünyanın en büyük arama motoru Google, Türkiye'de en çok ziyaret edilen site durumunda.
Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği dünya arama devi Google, değiştirdiği logolarla ziyaretçilerinin gönlünde taht kuruyor.

Dünya Fuarı?
1939 New York Dünya Fuarı, 1939 ile 1940 tarihleri arasında New York City şehirinin Queens bölgesinde yer alan ve toplam 492 hektar alan yayılmış olan Flushing Meadows-Corona Parkı’nda (1964-1965 New York Dünya Fuarı’nın da gerçekleştiği bölge) bugüne kadar dünyada gerçekleşmiş en büyük dünya fuarıdır.
Dünyanın dört bir yanından farklı ülkeler bu fuara katılmış ve 1939-1940 yılları arasında yaklaşık 44 milyon kişi bu fuarı gezmiştir. Sloganı “Yeni Günün Doğuşu” (İngilizcesi: Dawn of a New Day) bu fuar dünya fuarları arasında teması gelecek odaklı olan ilk fuardır.

Google nasıl kuruldu?
1996 yılında üniversite öğrencileri Larry Page ve Sergey Brin, BackRub adında bir arama motoru oluşturdular. Bu arama motorunun en önemli özelliği, arama botlarının girilen bir web sitesinin arka plandaki linklerini bulup, analiz edebilmesiydi. Backrub’ın ünü, o zamanlar sadece bulundukları kampüste yayılmıştı.
1998 yılında, Larry ve Sergey motorlarını daha da geliştirdikten sonra, arama motorlarının hafızaya aldığı verileri depolayacak yeterli miktarda sabit disk almak istiyorlardı. Ancak, yeterli paraları yoktu. İki kafadar, çok ucuza buldukları tam 1 terabytelık (1000 GB) diskleri kredi kartlarıyla satın almışlardı.

HABER AKTÜEL