...

Grupların iletişimini en iyi sağladıkları platform olan Google'ın servislerine Gmail hesabı olmayanlar da katılabiliyor. Nasıl mı?

1304923868 25 google grup  - Google Gruplara Gmail Olmadan Katılın!


Google gruplarda paylaşılmış bir sayfaya ya da dokümana ulaşmaya çalışıyorsanız ya da gruba katılmak istiyorsanız, sizden Google hesabınızla giriş yapmanız istenecektir. Henüz bir hesabınız yok ise kayıt olmanız gerekir. Bu aşamada kayıt olup, guruba katıldıktan sonra bu içeriğe ulaşabilirsiniz.

Kayıt Olmak İstemiyorsanız...

Tabii ki kayıt olmayı tercih etmiyorsanız başka bir seçeneğiniz olduğunu da unutmayın. İlk seçeneğiniz, gruba mail atıp yöneticinin size davet göndermesini ya da eklemesini sağlamak. Bu sayede gruba dâhil olabiliyorsunuz ama bu yöntem her zaman işe yaramayabilir ve size vakit kaybettirir.

İkinci seçeneğiniz ise, gruba mail yoluyla kayıt olmak ya da katılmak. Bunun için bir mail adresiniz olması yeterli. Gruba katılmak için boş bir mail atmanız gerekiyor.

Buradaki anahtar kelime grup adının sonuna eklenen "+subscribe". Örneğin grubun adı "Teknoloji Merakı". Grubun mail adresini, boşlukları "-" ile doldurarak bulabilirsiniz. Böylece mail adresi teknoloji-meraki @ googlegroups.com oluyor.

Boş Bir Mail

Yapacağınız şey sadece teknoloji-meraki+subscribe @ googlegroups.com'a boş bir mail atmak. Mail adresi, grubun sayfasında en alt kısımda yazdığı gibi, "Bu grup hakkında" ya da "Daha fazla grup bilgisi »" linklerine tıkladığınızda, grubun ayrıntılı bilgileri arasında da yer alıyor.

Mail'i, kayıt olmak istediğiniz adresten yollamanız gerekiyor. Kimi gruplarda, onaylama mail'i ile adresinizi onaylamak zorunda kalabilirsiniz. Bazı gruplarda ise yönetici tarafından onaylanmanız gerekebilir.

Tavsiyemiz ise bir an önce Google hesabınızı almanız. Bu sayede tüm hizmetlerden sorunsuz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

alıntı