20110528062440 3d - YouTube'da Nvidia'yla 3D dönemi!Biri donanım devi Nvidia, diğeri internet devi YouTube... Bakın bu 2 dev ne için bir araya geliyor!

Nvidia ve YouTube, kullanıcılarına üç boyutlu içerik ulaştırabilmek için kolları sıvadı. HTML5 özelliğinin internette üç boyutlu içeriği arttırdığı bugünlerde, YouTube'daki üç boyutlu içerikten yararlanabilmeniz için öncelikle Nvidia 3D Vision özelliği olan bir ekran kartınızın daha sonra da Firefox'un son sürüm tarayıcısının bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor.
Firefox'dan Erica Jostedt şunları söylüyor; "Firefox 4'ten itibaren, üç boyutlu verileri barındıran WebM videoları, Nvidia'nın 3D Vision donanımıyla beraber yüksek kalitede stereoskopik üç boyutlu görüntüleri kullanıcılara sunacak. Üç boyutlu donanım sinemalardan insanların evlerine, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarına taşındı."
YouTube ise bu yeni içerik dolayısıyla oldukça heyecanlı olduğunu şu şekilde dile getirdi; "YouTube'daki binlerce 3D video için HTML 5 ve WebM desteğini sunmak için çokheyecanlıyız."


CHIP Online