Shakira'nın Alexis Sanchez'le seksi dansı internetin yeni virüs kaynağı.

Kendinizi tutamadınız, başlığı görünce tıkladınız değil mi? İşte bu başlığın amacı da tam olarak buydu, tıpkı bir virüsü yaymak isteyen bilgisayar korsanlarının meraklıları kandırmak için gönderdiği cezbedici e-postalar gibi. Kötü niyetli kişilerin bilgisayarınıza girmek için kullandığı yeni isim Shakira.

BÖYLE BİR DANS YOK
İspanya bu sıralar Barcelonalı futbolcu Pique'nin sevgilisi Shakira'nın bir başka Barcelonalı oyuncu Alexis Sanchez ile yaptığı "sözde" seksi dansı konuşuyor. Aslında böyle bir dans yok. Bu kötü niyetli kişilerin kişisel bilgisayarlara bir çeşit casusluk yapan dosyalar yüklemek için kullandıkları bir propaganda yöntemi.

Kullanıcıların ilgisini çekebilecek konularla ilgili e-mailler hazırlayıp bunları herkese gönderen kötü niyetli kişiler insanların meraklarına yenik düşüp bu mailleri açmasını umuyorlar.

Bu tuzağa düşen kullanıcılar bu e-postayı açıp içindeki Shakira'nın kışkırtıcı dansını gösterdiği vaat edilen video linkine tıkladıklarında farkında olmadan bilgisayarlarına bir truva atı yüklemiş oluyor. Shakira'nın adı kullanılarak yayılan bu truva atının adı Win32/Qhost.OQJ.

Eğer bu truva atı bilgisayarınıza yerleşti ve siz bilgisayarınızdan banka hesabınıza erişmeye çalışırsanız, hesabınızın boşaltılacağından emin olabilirsiniz.