Dünya üzerinde internetin kullanılmasına dair istatistikler sunan web analitiği şirketi StatCounter’in açıkladığı üzere; dünyada mobilden internete en çok girilen telefon markası “Nokia”.

Mobilden internete bağlanmak için en çok kullanılan telefon markası olan Nokia, milyonlarca iOS ve Android kullanıcısı olmasına rağmen %38.4 internete bağlanılma oranıyla ilk sırayı aldı.

Şirketin yaptığı açıklamalara göre; mobil üzerinden internete girme oranı sürekli artıyor. 3 yıl öncesine kadar internete cep telefonundan internete bağlanma oranı %0.7’ydi. Geçen senenin Ocak ayına baktığımız zaman bu oranın %4.3’e çıktığını görüyoruz. 2012 Ocak ayındaki istatistiklere göre bu oran geçen seneye göre yaklaşık 2 katı artarak %8.5 oldu.

“Bir Milyar Kullanıcıya Daha İnternet” Vizyonu

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan ise şu açıklamaları yaptı: “Bizim için bir sonraki büyüme fırsatının, her seviyedeki alım gücünden insanı birbiriyle konuşturmanın da ötesinde, her seviyedeki alım gücüne göre web ve uygulama deneyimini bir milyar müşteriye daha sunmakta yattığına inanıyoruz. İnsanları bilişim çağından tam olarak yararlanmaktan alıkoyan engelleri kaldırmaya yardım etmek istiyoruz. İnsanların evlerinde bilgisayar olmasa bile cep telefonlarından internete girme deneyimini yaşamasını istiyoruz. Akıllı telefonlara tüm insanların daha kolay ve daha uygun fiyatlarla erişebilmesi hedefimize paralel olarak entegre çözümler sunma konusuna odaklanıyoruz. Nokia olarak ‘Bir Milyar Kullanıcıya Daha İnternet’ vizyonumuz ile henüz internetle tanışmamış bir milyar insana ilk defa cep telefonlarından internet deneyimi yaşatmak istiyoruz. Bu doğrultuda, Windows Phone çalışmaları kapsamında yeni görevimiz WP ekosistemini geliştirmenin yanı sıra daha fazla pazara ulaşmak ve farklı fiyat aralıkları oluşturmak olacaktır. Windows Phone platformunu güçlendirmek için Microsoft başta olmak üzere tüm iş ortaklarımızla birlikte aralıksız çalışıyoruz.”