face logo - Facebook ile giriş yap ne anlama geliyor ?


Son günlerde sıklıkla, neredeyse her internet sitesinde rastladığımız “Facebook ile giriş yap” butonu bir çok kişiye yabancı gelmekte. Nedeni ise, daha önce hiçbir sosyal medya sitesinin bizler için zaman kazandıracak olan bu harika uygulamayı gerçekleştirmemiş olması.


Facebook ile giriş yap butonuna sıklıkla üyelik isteyen internet sitelerinde rastlıyoruz. Üyelik ve giriş yap kısmının yanında bir de bu butona yer veriliyor. Genellikle, Facebook’un renklerinde, mavi beyaz olan bu butona tıkladığımızda, karşımıza Facebook’ta açılan ve erişime izin vermemizi talep eden bir sayfa çıkıyor. Elbette bu sayfaya ulaşabilmek için de Facebook hesabımızın açık olması gerekli.


Öncelikle sayfalarda bulunan bu butona tıklayarak, üye olurken doldurmanız gereken tüm verileri otomatik olarak Facebook’tan almanız mümkün. Böylelikle hiç zaman kaybetmeden, sadece bir butona basarak üye olabiliyorsunuz. Bunun dışında, sitenin desteklediği özelliklere bağlı olarak, çok sayıda özelliği de kullanıma açabiliyor. Örneğin, dinlediğiniz müzikleri arkadaşlarınız ile otomatik olarak paylaşma seçeneğini barındırıyor olabilir.


Facebook ile giriş yap butonunu kullanmak için, Butona tıklayarak açılan sayfadan “izin ver” tuşuna basmanız gerekiyor. Eğer açılan sayfada size Facebook’a giriş yapmanızı söylüyorsa, muhtemelen hesabınız kapalı olduğu için bununla karşılaşıyorsunuzdur. Bu sayfanın gerçekten Facebook olduğuna emin olun, giriş yapın ve izin ver butonuna tıklayın. İşte bu kadar, üyeliğiniz tamamlandı. Bu tarz sitelere giriş yapmak için de Facebook ile giriş yap butonu işinizi görecektir.