Firefox web browser'imi açtığımda (gözde favori tarayıcım firefox) new tab sonrası karşıma çıkan şu nationzoom denilen uyuzdan kurtulmak için yapmanız gerekenler aşağıda mevcut.

Firefox kullanıcıları sağ üstte bulunan Firefox simgesine tıklasın oradan yardım sekmesine tıklasın oradan ise "Sorun Giderme Bilgileri"ne tıklasın. Çıkan sayfada solda firefox tarayıcısını sıfırla bir seçenek var ona tıklamaları yeterli.

Tarayıcılarınızda ise sağ tıklayın ve özellikler dedikten sonra: "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" http://nationzoom.com........ denilen uzantı yazar sizler "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" http://google.com.tr yaparak veya http://google.com.tr silerek new tablarda karşınıza çıkmadan internette gezinmeye devam edebilirsiniz.

Daha bitmesi bu gıcık regedit ayarlarımıza buluştağından dolayı http://www.malwarebytes.org/mwb-download/ adresine girip malware programını download ediyoruz ve programı down olduktan sonra kuruyoruz. Karşımıza çıkan menüde tam olarak denetle seçeneğini seçiyoruz orada birsürü bulacaktır hepsini bilgisayarınızda kaldırdığınızda sorun olmadan devam edeceksiniz.